ЗАКУПІВЕЛЬНА ГРУПА
ДЛЯ УЧАСТІ В МІЖНАРОДНИХ ГАЛУЗЕВИХ ВИСТАВКАХ 


Про закупівельну групу:

Одним із основних завдань української команди проекту «Купуймо Разом!» у Львові було створення на базі напрацювань Проекту, створених інструментів та навчальних матеріалів перших закупівельних груп. Завдяки старанням Василя Масюка та Людмили Пшеницької-Чалою спільно із їхньою командою з Практики Управління (учасник медіа-групи “Промінфо”) вдалось досягнути вагомих результатів в цьому напрямку. Протягом 2015-2017 років у Львові зібрано групу учасників Проекту, які брали участь в практичних семінарах і тренінгах, а також приєднувались до активностей Проекту на галузевих виставках (EuroAgro 2017, ЛісДеревМаш 2017, Деревообробка 2017). Частина цих учасників вирішила створити закупівельну групу для закупівлі круглих лісоматеріалів з лісопереробних та лісозаготівельних підприємств Львівщини.

Натомість другою успішною ініціативою було створення закупівельної групи для спільної участі у закордонних галузевих виставках. Рішення про започаткування закупівельної групи було прийнято під час виставки «ЛісДеревМаш 2017», яка відбулася в м. Києві 26-29 вересня 2017 року. Ряд учасників Української Асоціації Деревообробного Обладнання УАДО ознайомилися з ідеєю закупівельної групи та вирішили об’єднати власні зусилля з метою участі в цікавих виставках закордоном. До ініціативи приєдналось 5 учасників УАДО – українські виробники деревообробного обладнання. Метою участі у закордонних виставках є промоція українського машинобудування на закордонних ринках та збільшення експорту деревообробного обладнання з України. Перша пілотна виставка, для участі в якій прийняли рішення створити закупівельну групу – це виставка «DREMA 2018», яка відбудеться 11-14 вересня 2018 року у м. Познані (Польща). Далі розглядається також участь у виставках в Німеччині, Італії, Білорусі тощо. Закупівельна група діятиме без створення юридичної особи. Координацію діяльності групи здійснюватиме один з учасників групи. Правління УАДО визначило також представників відповідальних за проведення перемовини з Міжнародними Познанськими Ярмарками та представлення пропозиції умов та плану участі у виставці «DREMA 2018». У березня 2018  року планується обговорення підготовлених напрацювань та узгодження подальших кроків.

Ідея:

Сама закупівельна група бере свій початок у спробі вирішення проблеми українських виробників деревообробного обладнання, яка полягає в тому, що в них незначний досвід експорту обладнання, а кошти маркетингу для експорту значні. Початком виходу на закордонні ринки зазвичай є різного виду виставки та ярмарки, які дозволяють познайомитись з потребами закордонних замовників та пропозицією закордонних виробників. Проте особливість виставок полягає в тому, що окрім власне коштів участі у виставці – є значні організаційні та логістичні витрати. Саме тому появилась ідея налагодження співпраці між українськими виробниками задля виходу на зовнішні ринки, шляхом зменшення операційних витрат на участь у виставках закордоном за рахунок заощадження коштів на організації. Домовитися з локальними виробниками обладнання (в Україні) є просто, так як у них давно існує культура кооперації, адже більшість виробляє різне обладнання, яке досить часто доповнює пропозицію один одного. Отримавши можливість продажів на експорт українські виробники зможуть збільшити свою конкурентну перевагу.


У разі запитань щодо закупівельної групи, просимо звертатись до:

Василь Масюк – e-mail: vasyl.masyuk@kupuimorazom.org.ua; Facebook: www.facebook.com/vasyl.masyuk


◆ ◆ ◆ 


Обмеження відповідальності (Disclaimer):

  1. Вище вказана закупівельна група була ініційована в рамках реалізації проекту «Купуймо Разом!» (далі: Проект), що проводився Асоціацією Ініціатива Родинних Фірм (Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych) спільно із партнерами (далі: Організатори) в 2015-2017 роках в рамках програми «Польська Допомога», що фінансується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща (далі: МЗС РП). 
  2. Після формального завершення проекту (кінець 2017 року) Організатори підтримуватимуть діяльність закупівельної групи та сприятимуть її подальшому розвитку та успіху, проте подальша діяльність закупівельної групи відбуватиметься самостійно та незалежно від Організаторів. Саме тому, Організатори не несуть будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи. В разі сумнівів щодо активностей реалізованих під брендом проекту «Купуймо Разом!» прохання зв’язатися з командою проекту – info@kupuimorazom.org.ua 
  3. Вище вказана інформація про закупівельну групу відображає виключно точку зору Організаторів проекту, не може бути ототожнена з офіційною позицією МЗС РП та не обов’язково може збігатися з точкою зору учасників та/або представників закупівельної групи. 
  4. МЗС РП не несе будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи, її учасників, представників та/або Організаторів під час та після закінчення реалізації проекту. 
  5. Дозволяється будь-яке використання інформації про закупівельну групу за умови збереження інформації про джерело (інтернет-сторінка www.kupuimorazom.org.ua) та тексту “обмеження відповідальності”.
  6. Організатори проекту, які також відповідають за адміністрацію інтернет-сторінки, зберігають за собою право змінювати або видаляти будь-яку інформацію на інтернет-сторінці без попереднього повідомлення і пояснення причин своїх дій.