ЗАКУПІВЕЛЬНА ГРУПА
В ЛІСОПЕРЕРОБНІЙ ТА ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНІЙ ГАЛУЗІ 


Про закупівельну групу:

Одним із основних завдань української команди проекту «Купуймо Разом!» у Львові було створення на базі напрацювань Проекту, створених інструментів та навчальних матеріалів перших закупівельних груп. Завдяки старанням Василя Масюка та Людмили Пшеницької-Чалою спільно із їхньою командою з Практики Управління (учасник медіа-групи “Промінфо”) вдалось досягнути вагомих результатів в цьому напрямку. Протягом 2015-2017 років у Львові зібрано групу учасників Проекту, які брали участь в практичних семінарах і тренінгах, а також приєднувались до активностей Проекту на галузевих виставках (EuroAgro 2017, ЛісДеревМаш 2017, Деревообробка 2017). Саме серед цих учасників Проекту об’єдналась група лісопереробних та лісозаготівельних підприємств, які вирішили співпрацювати з метою покращення власної конкурентоспроможності.

В результаті наприкінці 2017 року 8 малих та середніх фірм з львівської області (учасники Проекту) прийняли рішення створити закупівельну групу для закупівлі круглих лісоматеріалів з лісопереробних та лісозаготівельних підприємств Львівщини. Допомогти львівським підприємцям у започаткуванні закупівельної групи взялись експерти Проекту, які продовжили свою діяльність як Консультанти Центру Компетенцій закупівельних груп у Львові. Спільно було прийнято рішення створювану закупівельну групу зробити у формі господарської асоціації «Асоціація лісозаготівельних та лісопереробних підприємств Львівщини». Місія закупівельної групи: забезпечення учасників групи (лісопереробних та лісозаготівельних підприємств Львівщини), сировиною (круглими лісоматеріалами) в кількості та на умовах, які дозволяють їм успішно проводити господарську діяльність. Учасниками групи мають бути малі та середні лісопереробні підприємства Львівщини. Принципи діяльності закупівельної групи побудовані на цінностях прозорості та демократичності у прийнятті рішень, викладені в проекті Статуту Асоціації. Окрім того учасники затвердили стратегію дільності та початковий графік виконання поставлених завдань. Наразі Асоціація перебуває на етапі підготовки документів для подання в Антимонопольний комітет України з метою отримання дозволу на здійснення узгоджених дій. Ця підготовка відбувається за консалтингової підтримки Консультантів Центру Компетенцій закупівельних груп у Львові. Після завершення процесу реєстрації Асоціації подальша праця буде спрямована на організацію операційної роботи закупівельної групи (її офісу), початку лобістської активності та старт комерційної діяльності Асоціації (як закупівельної групи).

Ідея:

Сама закупівельна група бере свій початок у спробі вирішення проблеми малих і середніх лісозаготівельних та лісопереробних підприємств України, яка полягає на тому що основна маса круглих лісоматеріалів підприємствами Держлісагенства України реалізуються на біржових аукціонах, де цим малим підприємствам приходиться конкурувати з великими та дуже великими гравцями. Враховуючи, що великі гравці мають спеціальні відділи закупівель та володіють серйозним фінансовим потенціалом, малі підприємства дуже часто залишаються без сировини, або з недостатньою кількістю сировини, або змушені придбавати сировину на гірших, порівняно з великими підприємствами умовах. Саме тому було прийнято рішення замість того щоб бездумно конкурувати почати довіряти один одному та співпрацювати, що в перспективі дасть суттєво кращі результати. Отримавши можливість придбавати сировину для власних потреб на однакових для кожного учасника умовах, та на порівняльних до великих переробників умовах придбання, учасники закупівельної групи зможуть бути більш конкурентними та забезпечать стабільність їхнього бізнесу в довготривалій перспективі.


У разі запитань щодо закупівельної групи, просимо звертатись до:

Василь Масюк – e-mail: vasyl.masyuk@kupuimorazom.org.ua; Facebook: www.facebook.com/vasyl.masyuk


◆ ◆ ◆


Обмеження відповідальності (Disclaimer):

  1. Вище вказана закупівельна група була ініційована в рамках реалізації проекту «Купуймо Разом!» (далі: Проект), що проводився Асоціацією Ініціатива Родинних Фірм (Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych) спільно із партнерами (далі: Організатори) в 2015-2017 роках в рамках програми «Польська Допомога», що фінансується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща (далі: МЗС РП). 
  2. Після формального завершення проекту (кінець 2017 року) Організатори підтримуватимуть діяльність закупівельної групи та сприятимуть її подальшому розвитку та успіху, проте подальша діяльність закупівельної групи відбуватиметься самостійно та незалежно від Організаторів. Саме тому, Організатори не несуть будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи.  В разі сумнівів щодо активностей реалізованих під брендом проекту «Купуймо Разом!» прохання зв’язатися з командою проекту – info@kupuimorazom.org.ua 
  3. Вище вказана інформація про закупівельну групу відображає виключно точку зору Організаторів проекту, не може бути ототожнена з офіційною позицією МЗС РП та не обов’язково може збігатися з точкою зору учасників та/або представників закупівельної групи. 
  4. МЗС РП не несе будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи, її учасників, представників та/або Організаторів під час та після закінчення реалізації проекту. 
  5. Дозволяється будь-яке використання інформації про закупівельну групу за умови збереження інформації про джерело (інтернет-сторінка www.kupuimorazom.org.ua) та тексту “обмеження відповідальності”.
  6. Організатори проекту, які також відповідають за адміністрацію інтернет-сторінки, зберігають за собою право змінювати або видаляти будь-яку інформацію на інтернет-сторінці без попереднього повідомлення і пояснення причин своїх дій.