ЗАКУПІВЕЛЬНА ГРУПА В АГРО СЕКТОРІ 


Одним із вагомих досягнень проекту «Купуймо Разом!», а саме українських Консультантів закупівельних груп, які пройшли повний навчальний курс Проекту, є локальні ініціативи започаткування закупівельних груп як галузевих, так і міжгалузевих. Завдяки активності команди Консультантів закупівельних груп протягом 2017 року відбувся ряд заходів присвячених поширенню ідеї закупівельних груп в різних регіонах України. Окрім поширення інформації про цю інноваційну бізнес-модель заходи були також спрямовані на залучення зацікавлених осіб до процесу створення реальних закупівельних груп. Під час цих заходів Консультанти закупівельних груп широко використовували напрацювання та інструменти створені в рамках Проекту. Праця над створенням груп продовжується й надалі – протягом 2018 року планується оголошення ще декількох цікавих ініціатив, започаткованих самими українцями. 

Про закупівельну групу:

Прикладом успішної ініціативи закупівельної групи є партнерство «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ» в аграрній сфері, засноване у вересні 2017 року. Це партнерство є можливістю для виробників та переробників сільськогосподарської продукції отримати кращі умови закупівель та вийти на якісно новий рівень кооперації.

Ініціатором та координатором партнерства є Івана Сікора (Консультант Центру Компетенцій закупівельних груп в Києві). Метою партнерства є об’єднання зусиль для підвищення конкурентоздатності учасників партнерства шляхом розвитку в українських умовах кращих моделей закупівельних груп та кооперації.

Пріоритетними напрямками діяльності партнерства є аграрна сфера, сільське господарство та переробка сільськогосподарської продукції. Діяльність партнерства спрямована передусім на створення найбільш сприятливих умов для розвитку малих та середніх фермерів та переробників с/г продукції. Окрім сказаного вище закупівельна група також надає можливість своїм учасникам отримати доступ до фінансових, інформаційних, організаційних, кадрових, маркетингових, адвокаційних, тренінгових та інших можливостей. 

На сьогодні учасниками партнерства є 5 фірм в різних областях України (Черкаська, Харківська, Львівська, Тернопільська та Луганська) та також один представник партнерства в Києві. Учасники партнерства є або с/г виробники або партнери, які працюють у суміжних сферах та готові інвестувати  власний ресурс для просування ініціативи. З метою розширення партнерства та залучення нових учасників координатор проводить регулярні зустрічі з потенційними учасниками, зустрічається з представниками самоврядування та органами центральної влади. Ті хто приєднуються до партнерства інформують про свої потреби та інтереси шляхом заповнення опитувальника або при безпосередній зустрічі. Завдяки цьому вдалось попередньо визначити основні потреби українських аграріїв та їхнє бачення розширення партнерства. На даний час вдалось також зібрати базу контактів потенційних партнерів в різних областях України та підготовлено інструментарій (структурований опитувальник) для збору інформації від потенційних партнерів щодо їх потреб, інтересів та очікувань. Наразі триває підготовка наступного більш масштабного етапу, спрямованого на розширення партнерства. 


ПОТРЕБИ:

 • важливості відновлення та побудови довіри між підприємцями та постачальниками пов’язаними із сільським господарством;
 • налагодження співпраці із партнерами, які мають спільні цінності та погляди на розвиток бізнесу;
 • підвищення конкурентоспроможності українських сільськогосподарських виробників та переробних підприємств на ринку у зв’язку з набуттям чинності Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом;
 • отримання найбільш вигідних умов закупівель та важливості покращення менеджменту;
 • отримання додаткових оборотних коштів та зменшення трансакційних витрат на маркетинг, доставку, зберігання, упаковування, сервісні та гарантійні послуги.

ЗАВДАННЯ:

 • розвитку в українських умовах кращих моделей закупівельних груп та кооперації;
 • ефективного представлення інтересів малого та середнього бізнесу у переговорах із великим бізнесом;
 • отримання кращих закупівельних цін, умови оплати та обслуговування;
 • створення можливостей для оптимізації витрати на закупівлю насіння, добрив, техніки для обробки, переробки, фасування, упаковки та зберігання продукції, транспортно-логістичних та маркетингових послуг;
 • збереження юридичної незалежності та при цьому приналежність до мережевої структури та отримання всі відповідних вигод від партнерської співпраці.

ДІЇ:

 • об’єднання зусиль для підтримки та підвищення конкурентоздатності учасників партнерства;
 • сприяння підтримці ініціатив учасників партнерства;
 • краще та більш ефективне представлення інтересів учасників під час переговорів із третіми сторонами;
 • отримання кращих закупівельних цін шляхом зниження власних витрат;
 • отримання кращих умов оплати, доставки, зберігання, обслуговування та продажу;
 • отримання доступу до кращих напрацювань партнерів та можливість їх спільно використання;
 • взаємна підтримка учасників партнерства. 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПАРТНЕРСТВА «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ»:


КОНТАКТНІ ОСОБИ:

 • Іван Сікора – Координатор ініціативи закупівельної групи в агро секторі, Консультант Центру Компетенцій закупівельних груп в Києві
  e-mail: siko1@ukr.net 
  Facebook: www.facebook.com/ivan.sikora.31

◆ ◆ ◆  


Обмеження відповідальності (Disclaimer):

 1. Вище вказана закупівельна група була ініційована в рамках реалізації проекту «Купуймо Разом!» (далі: Проект), що проводився Асоціацією Ініціатива Родинних Фірм (Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych) спільно із партнерами (далі: Організатори) в 2015-2017 роках в рамках програми «Польська Допомога», що фінансується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща (далі: МЗС РП). 
 2. Після формального завершення проекту (кінець 2017 року) Організатори підтримуватимуть діяльність закупівельної групи та сприятимуть її подальшому розвитку та успіху, проте подальша діяльність закупівельної групи відбуватиметься самостійно та незалежно від Організаторів. Саме тому, Організатори не несуть будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи. В разі сумнівів щодо активностей реалізованих під брендом проекту «Купуймо Разом!» прохання зв’язатися з командою проекту – info@kupuimorazom.org.ua 
 3. Вище вказана інформація про закупівельну групу відображає виключно точку зору Організаторів проекту, не може бути ототожнена з офіційною позицією МЗС РП та не обов’язково може збігатися з точкою зору учасників та/або представників закупівельної групи. 
 4. МЗС РП не несе будь-якої відповідальності за діяльність закупівельної групи, її учасників, представників та/або Організаторів під час та після закінчення реалізації проекту. 
 5. Дозволяється будь-яке використання інформації про закупівельну групу за умови збереження інформації про джерело (інтернет-сторінка www.kupuimorazom.org.ua) та тексту “Обмеження відповідальності”.
 6. Організатори проекту, які також відповідають за адміністрацію інтернет-сторінки, зберігають за собою право змінювати або видаляти будь-яку інформацію на інтернет-сторінці без попереднього повідомлення і пояснення причин своїх дій.