ЛОКАЛЬНІ КОНСУЛЬТАНТИ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП РОЗПОЧИНАЮТЬ САМОСТІЙНУ РОБОТУ В УКРАЇНІ! 


27-28 вересня у Вінниці Лора Апасова та Микола Пархоменко (учасники нашого Проекту та майбутні локальні консультанти) провели навчальний тренінг під час якого представили проект «Купуймо Разом!» та ідею закупівельних груп для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області. Захід відбувся в готелі «Optima» (вул. Київська, 50А м. Вінниця).

Тренінг був організований та проведений Вінницьким відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади» [www.decentralization.gov.ua]. Головною метою ініціативи є навчання, передача передового досвіду у розбудові об’єднаних територіальних громад України у сфері міського самоврядування, індивідуального та колективного підприємництва для задоволення потреб та підвищення рівня життя громадян на місцях.

Програма тренінгу скрадалася із двох частин, перша із яких була присвячена безпосередньо представленню інформації про проект «Купуймо Разом!» та польського досвіду зі створення та діяльності закупівельних груп, їх форм та моделей діяльності. Друга частина, натомість, передбачала практичну роботу зі створення бізнес-моделі закупівельної групи кожною із двох команд, на які були поділені учасники тренінгу, а також ознайомлення учасників із технікою ведення переговорів із постачальниками.

За попередньою реєстрацією у тренінгу мало б взяти участь понад 20 осіб – підприємців та представників місцевого самоврядування із Вінницької області, проте через надзвичайну ситуацію в області (вибухи складу боєприпасів у Калинівці та перекриття руху) – лише половина зареєстрованих учасників була присутня на заході. Незважаючи на меншу кількість учасників, а можливо саме через це, активність присутніх була дуже високою. Тренінг викликав інтерес учасників, оскільки всі без винятку активно брали участь, задавали запитання, обговорювали та вели діалог, виконували практичні завдання. Зі слів учасників тема закупівельних груп є новою, цікавою, актуальною та реальною для втілення в життя в Україні. 

На початку тренінгу Консультанти нашого Проекту зібрали запитання від учасників, що появились ще перед заходом. Серед найцікавіших варто зазначити:

  1. Чому в Україні немає закупівельних груп? Чому у нас це не працює?
  2. Як організувати закупівельну групу? Як допомогти виробникам?
  3. Як функціонують закупівельні групи?
  4. Який досвід Польщі?
  5. Як це може допомогти розвитку громад?
  6. Як це може допомогти підприємцям?
  7. Як це може допомогти розвитку державно-приватного партнерства?

Впродовж тренінгу представники нашого Проекту спеціально виділили час і постарались відповісти на поставлені запитання та пояснити спірні або незрозумілі пункти.


Презентація:


Цікавим було те, що на початку заходу деякі представники місцевого самоврядування були скептично налаштовані щодо можливості організації підприємців на певні спільні дії, проте вже наприкінці тренінгу вони змінили свою думку, і сказали, що саме тренінг і надана інформація змінили їхнє ставлення до можливості створення закупівельних груп в Україні. Окрім того учасники погодилися, що якби члени їхніх громад мали можливість взяти участь в такому тренінгу і отримали відповідну інформацію, дуже ймовірно, що вони б також змінили свою думку і були б більше зацікавленими у співпраці один з одним. На питання: «Чи прийняли б учасники тренінгу безпосередню участь у закупівельній групі?» – усі відповіли «ТАК», що є дуже цінним результат даного пілотного заходу. 

 
Варто також відмітити відкритість учасників до тематики, обговорення та участі у практичному завданні, а саме створення моделі закупівельної групи. Під час підготовки дві групи учасників працювали самостійно, із супроводом та консультуванням кожного із тренерів. Лідери кожної з груп виступили з презентацією своєї моделі закупівельної групи, під час якої продемонстрували свою обізнаність як у темі (чим група збирається займатися), так і власне у побудові бізнес-моделі. 
 
Підсумовуючи дводенний тренінг, можна із впевненістю сказати, що інформація про діяльність закупівельних груп, про їх потенціал, методи організації, функціонування та керування ними донесені до учасників тренінгу у повній мірі. Представлена інформація була позитивно сприйнята учасниками, які безперечно використають отримані знання та навички на практиці у реальних ініціативах на місцевому рівні. 
 
Для покращення ефекту проведеного тренінгу – організаторам та учасникам заходу передано необхідні навчальні матеріали та представлено всі засоби «Купуймо Разом!» доступні онлайн. Після успішного завершення першого тренінгу Консультанти нашого Проекту отримали пропозицію провести подібний захід для більш широкого кола людей у Вінниці орієнтовно наприкінці року, що говорить про важливість цієї теми та інтерес, який нам вдалося викликати.
 
Важливий коментар учасників до організатора: “КУПУЙМО РАЗОМ! – це перший практичний тренінг, який має актуальне застосування в порівнянні з попередніми, що проводилися. Давайте проводити таких більше!”

*Установа «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС) є недержавною неприбутковою організацією створеною для сприяння зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Головним завданням ЦРМС спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України є підтримка реалізації регіональної політики та реформи децентралізації. Установа була заснована в 2016 році, а для збільшення ефективності створено 24 відокремлені підрозділи ЦРМС – регіональні центри (РЦ). РЦ на постійній основі надаються підтримку органам місцевого самоврядування (об’єднаним територіальним громадам, місцевим органам виконавчої влади та неурядовим організаціям). ЦРМС і РЦ фінансується Програмою «U-LEAD з Європою», ініційованою Європейським Союзом та країнами-членами, а також Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)


 Галерея: