ЗАКУПІВЕЛЬНА ГРУПА
ДЛЯ УЧАСТІ В МІЖНАРОДНИХ ГАЛУЗЕВИХ ВИСТАВКАХ 


Про закупівельну групу:

Одним із основних завдань української команди проекту «Купуймо Разом!» у Львові було створення на базі напрацювань Проекту, створених інструментів та навчальних матеріалів перших закупівельних груп. Завдяки старанням Василя Масюка та Людмили Пшеницької-Чалою спільно із їхньою командою з Практики Управління (учасник медіа-групи “Промінфо”) вдалось досягнути вагомих результатів в цьому напрямку. Протягом 2015-2017 років у Львові зібрано групу учасників Проекту, які брали участь в практичних семінарах і тренінгах, а також приєднувались до активностей Проекту на галузевих виставках (EuroAgro 2017, ЛісДеревМаш 2017, Деревообробка 2017). Частина цих учасників вирішила створити закупівельну групу для закупівлі круглих лісоматеріалів з лісопереробних та лісозаготівельних підприємств Львівщини.

Натомість другою успішною ініціативою було створення закупівельної групи для спільної участі у закордонних галузевих виставках. Рішення про започаткування закупівельної групи було прийнято під час виставки «ЛісДеревМаш 2017», яка відбулася в м. Києві 26-29 вересня 2017 року. Ряд учасників Української Асоціації Деревообробного Обладнання УАДО ознайомилися з ідеєю закупівельної групи та вирішили об’єднати власні зусилля з метою участі в цікавих виставках закордоном. До ініціативи приєдналось 5 учасників УАДО – українські виробники деревообробного обладнання. Метою участі у закордонних виставках є промоція українського машинобудування на закордонних ринках та збільшення експорту деревообробного обладнання з України. Перша пілотна виставка, для участі в якій прийняли рішення створити закупівельну групу – це виставка «DREMA 2018», яка відбудеться 11-14 вересня 2018 року у м. Познані (Польща). Далі розглядається також участь у виставках в Німеччині, Італії, Білорусі тощо. Закупівельна група діятиме без створення юридичної особи. Координацію діяльності групи здійснюватиме один з учасників групи. Правління УАДО визначило також представників відповідальних за проведення перемовини з Міжнародними Познанськими Ярмарками та представлення пропозиції умов та плану участі у виставці «DREMA 2018». У березня 2018  року планується обговорення підготовлених напрацювань та узгодження подальших кроків.

Ідея:

Сама закупівельна група бере свій початок у спробі вирішення проблеми українських виробників деревообробного обладнання, яка полягає в тому, що в них незначний досвід експорту обладнання, а кошти маркетингу для експорту значні. Початком виходу на закордонні ринки зазвичай є різного виду виставки та ярмарки, які дозволяють познайомитись з потребами закордонних замовників та пропозицією закордонних виробників. Проте особливість виставок полягає в тому, що окрім власне коштів участі у виставці – є значні організаційні та логістичні витрати. Саме тому появилась ідея налагодження співпраці між українськими виробниками задля виходу на зовнішні ринки, шляхом зменшення операційних витрат на участь у виставках закордоном за рахунок заощадження коштів на організації. Домовитися з локальними виробниками обладнання (в Україні) є просто, так як у них давно існує культура кооперації, адже більшість виробляє різне обладнання, яке досить часто доповнює пропозицію один одного. Отримавши можливість продажів на експорт українські виробники зможуть збільшити свою конкурентну перевагу.


У разі запитань щодо закупівельної групи, просимо звертатись до:

Василь Масюк – e-mail: vasyl.masyuk@kupuimorazom.org.ua; Facebook: www.facebook.com/vasyl.masyuk


◆ ◆ ◆