ЗАКУПІВЕЛЬНА ГРУПА В ГАЛУЗІ HORECA 


Ініціювання процесу створення закупівельної групи в галузі HoReCa в Україні було відповіддю на потреби підприємців гастрономічного напрямку та фірм-постачальників галузі HoReCa, які стали перед проблемою налагодження співпраці та побудови довіри між конкурентами задля досягнення спільної вигоди. Роботу над створенням закупівельної групи команда проекту «Купуймо Разом!» розпочала спільно із двома польськими партнерами, які проявили зацікавлення до українського ринку. Цими партнерами є найбільша польська гастрономічна закупівельна група HORECA GGZ та фірма HINODE – оператор закупівельної платформи для Horeca GGZ. Польські партнери мають багаторічний досвід в гастрономії, а закупівельна група якою вони керують/обслуговують динамічно розвивається та нараховує близько 3500 фірм (ресторани, бари, готелі тощо) та понад 40 фірм-постачальників галузі HoReCa.

Наприкінці 2017 року зроблено перші кроки на шляху створення групи – представники команди Проекту спільно з партнерами в рамках робочого візиту у Львові мали змогу більш детально пізнати потенціал гастрономічного бізнесу у найбільшому місті на Заході України. Після цього візиту, при підтримці українських Консультантів закупівельних груп (а саме Миколи Пархоменка) проведено попередній аналіз ринку HoReCa в Києві та прийнято рішення провести перший захід для пізнання думки українських підприємців. Польські партнери та експерти команди Проекту вирішили використати досвід гастрономічної закупівельної групи HORECA GGZ та результати проекту «Купуймо Разом!» для створення української закупівельної групи в галузі HoReCa. Група повинна базуватись на польській бізнес-моделі, а в процесі її створення має бути використана методологія Running Lean StartUp та допомога українських Консультантів закупівельних груп. Звичайно використання польського досвіду відбуватиметься з врахуванням українських умов та реалій локального ринку. 

Перший семінар для представників галузі HoReCa (постачальників та замовників), що відбувся 5 грудня 2017 року (в Києво-Могилянській Бізнес Школі) підтвердив переконання команди Проекту та польських партнерів у потребі створення закупівельної групи в галузі HoReCa в Україні. Під час заходу представлено польський досвід реалізації спільних закупівель та пропозицію адаптації і використання в Україні бізнес-моделі, привабливої як для постачальників, так і для замовників. Окрім того під час семінару продемонстровано основу бізнес-моделі та ключовий інноваційний елемент, яким є закупівельна платформа створена фірмою HINODE.  Додатково вдалось зібрати важливу інформацію, зауваження та коментарі від учасників семінару, що допомогло в аналізі реакції українських підприємців на польську пропозицію. Захід став формальним стартом подальшої роботи над створенням закупівельної групи. Впродовж наступних тижнів команда Проекту спільно з польськими колегами доопрацювали остаточний вигляд бізнес-пропозиції для українських представників галузі HoReCa.

На початку 2018 року до співпраці (над створення закупівельної групи HoReCa) також залучено локальних українських партнерів Ukrainian Food Valley та Києво-Могилянську Бізнес Школу [kmbs]. Спільно з партнерами прийнято рішення провести наступний захід для більшої кількості представників сектору HoReCa, під час якого буде вибрано ініціативну групу, з якою буде продовжуватись праця над започаткуванням групи. Завдяки вище згаданим українським партнерам та українським Консультантам закупівельних груп вдалось широко поширити інформацію про захід та залучити більшу кількість учасників. Захід відбувся 28 січня 2018 року у формі Воркшопу (Воркшоп: Створення закупівельної групи в галузі HoReCa в Україні), в якому взяло участь близько 60 осіб. В рамках підготовки заходу команда провела серед зареєстрованих та зацікавлених учасників анкетне опитування (окремо замовників та постачальників) на основі якого підготовлено практичну частину воркшопу, а саме симуляцію переговорів між постачальниками та замовниками щодо умов закупівель. Проте основним елементом воркшопу було представлення допрацьованої бізнес-моделі функціонування закупівельної групи HORECA GGZ та пропозиція адаптації цієї моделі з метою започаткування першої в Україні закупівельної групи HoReCa. Окрім того від учасників зібрано зворотну інформацію, обговорено потенційні перешкоди, які можуть виникнути на шляху запровадження закупівельної групи, а також опрацьовано робочі рішення для їх подолання. Результатом заходу було залучення групи з 20 реально зацікавлених осіб (представників замовників – закладів громадського харчування та постачальників галузі HoReCa), які підписали протокол про намір продовження праці над створенням закупівельної групи HoReCa (захід організовано та проведено з коштів власних, а НЕ з бюджету Проекту!). 

Представники польської гастрономічної закупівельної групи HORECA GGZ та фірма HINODE спільно з командою проекту «Купуймо Разом!» підготовили стратегію запровадження закупівельної групи, а також працюють над остаточним планом і графіком реалізації. Триває також операційна робота над узгодженням всіх організаційних, юридичних і фінансових аспектів. Впродовж 1-2 кварталу 2018 року планується завершити підготовчий етап та офіційно запустити закупівельну групу (версію бета). Протягом цього часу буде також проведено більш детальний аналіз ринку, залучено нових учасників і партнерів та представлено конкретні бізнес-пропозиції ініціативній групі. Планується також широке та активне залучення українських Консультантів закупівельних груп.


В рамках забезпечення сталості результатів Проекту та запуску інструментів для Консультантів закупівельних груп, створено спеціальний інструмент (КАЛЬКУЛЯТОР ВИГОДИ), який дозволяє Консультантам орієнтовно оцінити переваги доступні завдяки вступу в закупівельну групу в галузі HoReCa.

Інструмент розрахунку вигоди від участі в закупівельній групі для підприємців із галузі HoReCa:

klakulator_ua


У разі запитань щодо закупівельної групи HoReCa, просимо звертатись на e-mail:

HORECA@kupuimorazom.org.ua


КОНТАКТНІ ОСОБИ:

  • Томаш Будзяк (Tomasz Budziak) – Координатор Проекту «Купуймо Разом!»
    e-mail: tomasz.budziak@kupuimorazom.org.ua
  • Маріуш Косьцьолек (Mariusz Kościółek) – Член Ради Правління фірми Hinode (оператор закупівельної платформи)
    e-mail: info@hinode24.pl

ПРЕС-СЕКРЕТАР:


◆ ◆ ◆