(Українська) Другий тренінг у Вінниці – консультанти закупівельних груп продовжують свою роботу!


ДРУГИЙ ТРЕНІНГ У ВІННИЦІ – КОНСУЛЬТАНТИ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ! 


13 грудня 2017 року у Вінниці відбувся другий навчальний тренінг присвячений поширенню бізнес-моделі закупівельних груп серед підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області. Так само як і перший тренінг, захід провели учасники нашого Проекту та локальні консультанти закупівельних груп Лора Апасова та Микола Пархоменко. В тренінгу взяло участь близько 20 учасників.

Тренінг був організований та проведений Вінницьким відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади» [www.decentralization.gov.ua]. Головною метою ініціативи є навчання, передача передового досвіду у розбудові об’єднаних територіальних громад України у сфері міського самоврядування, індивідуального та колективного підприємництва для задоволення потреб та підвищення рівня життя громадян на місцях.

Програма тренінгу скрадалася із двох частин, перша із яких була присвячена безпосередньо представленню інформації про проект «Купуймо Разом!» та польського досвіду зі створення та діяльності закупівельних груп, їх форм та моделей діяльності. Друга частина, натомість, передбачала покрокову інструкцію створення закупівельної групи та опрацювання стратегії, розглянуто ролі учасників групи, різні варіанти створення, функціонування та фінансування. Окрім того детально обговорено бізнес-моделі та її моделювання.

Тренінг викликав інтерес учасників, оскільки всі без винятку активно брали участь, задавали питання, обговорювали та вели діалог, виконували практичні завдання. Зі слів учасників тема закупівельних груп є новою, цікавою, актуальною та реальною для втілення в життя в Україні. Для покращення ефекту проведеного тренінгу – організаторам та учасникам заходу передано необхідні навчальні матеріали та представлено всі засоби «Купуймо Разом!» доступні онлайн.

Підсумовуючи тренінг, можна із впевненістю сказати, що інформація про діяльність закупівельних груп, про їх потенціал, методи організації, функціонування та керування ними донесені до учасників тренінгу у повній мірі. Представлена інформація була позитивно сприйнята учасниками, які безперечно використають отримані знання та навички на практиці у реальних ініціативах на місцевому рівні. 


 Галерея:

IMG_1960 IMG_1980 IMG_1983
IMG_1984 IMG_1990 IMG_1994

 

(Українська) Підсумкова Конференція Проекту (4.12.2017) – ЗВІТ


ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ 
Проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 рр.

4 грудня 2017 року | Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs]


“Початок нового етапу запровадження бізнес-моделі закупівельних груп B2B в Україні!”


4 грудня 2017 року в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs] відбулась Підсумкова Конференція проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 роках. Захід став офіційним та урочистим завершенням трьох років реалізації Проекту, що проводився в рамках програми «Польська Допомога» фінансованої Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща. Не зважаючи на формально підсумковий характер, конференція стала початком нового етапу запровадження бізнес-моделі закупівельних груп B2B в Україні. Основним елементом заходу було представлення перспективи та можливостей розвитку цієї інноваційної ідеї, прикладом чого є початок самостійної діяльності локальних Консультантів закупівельних груп в Україні на базі започаткованих Центрів Компетенцій у Львові та Києві, а також завершення процесу створення перших реальних закупівельних груп у деревообробній та сільськогосподарській галузях.

UNDP_logo_UA logo1

 

Конференцію організовано у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs] та Програмою розвитку ООН в Україні. Інформаційними партнерами заходу були: Національна Платформа малого та середнього бізнесу та Газета “Приватний підприємець”. Загалом в заході взяло участь понад 50 осіб, серед яких учасники Проекту (впродовж трьох років реалізації), представники партнерів та співорганізаторів. Цікавим є також факт, що близько третини присутніх на Підсумковій Конференції становили нові учасники, які нещодавно дізнались про проект «Купуймо Разом!» та ідею закупівельних груп. 

IMG_8221 IMG_8199 IMG_8232

Серед почесних гостей на конференції були присутні:

  • Барбара Міхаловська (Радник Міністра, Департамент співпраці у сфері розвитку, Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща);
  • Віктор Талах (заступник директора Департаменту конкурентної політики, Антимонопольний комітет України);
  • Владлен Сисун (координатор проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств»);
  • Олександр Бабій (експерт з фандрейзингу, Національна Платформа малого та середнього бізнесу / Клуб Сталого Бізнесу);
  • Сергій Шейка (Директор Центру розвитку українсько-польського бізнесу,  КредоБанк) та
  • Томаш Савздарго і Маріуш Кошьчьолек (представники польської Гастрономічної Закупівельної Групи).

Захід урочисто відкрили координатори та експерти проекту «Купуймо Разом!» Томаш Будзяк, Василь Масюк та Матеуш Саган. Окрім привітання учасників конференції, представники Проекту коротко розповіли про ідею закупівельних груп, основні цілі Проекту та перспективи поширення цієї бізнес-моделі в Україні. Далі перед учасниками виступила Барбара Міхаловська – опікун Проекту з Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. У своїй промові представниця польського дипломатичного відомства розповіла про програму Польського співробітництво задля розвитку для України, масштаби та розміри польської допомоги для України протягом останніх років, представила конкретні проекти та ініціативи які фінансує польське МЗС в Україні, а також участь Польщі в міжнародних ініціативах допомоги для України (U-Lead, UNDP тощо). Головне, польська дипломат черговий раз підкреслила, що Україна є пріоритетною країною для польського співробітництва задля розвитку, а «Купуймо Разом!» є одним із найбільш інноваційних проектів реалізованих із коштів програми «Польська Допомога».

MCH_5930 MCH_6004 MCH_6015

Наступним слово взяв партнер Проекту Владлен Сисун та розповів про важливість закупівельних груп для українських бізнес-об’єднань, досвід співпраці з проектом «Купуймо Разом!» в 2017 році та перспективи і можливості, що відкриваються перед українськими підприємцями та їхніми організаціями завдяки запровадженню інноваційної бізнес-моделі закупівельних груп B2B. Далі перед учасниками заходу виступив Сергій Шейка – директор Центру розвитку українсько-польського бізнесу ПАТ «КредоБанк». Пан C. Шейка представив пропозицію КредоБанку для клієнтів українсько-польського бізнесу та її основні переваги, а також розповів про польську урядову програму фінансової підтримки експорту (імпорт товарів з Польщі). Головним елементом програми конференції було представлення результатів Проекту впродовж трьох років реалізації та подальших планів поширення ідеї закупівельних груп в Україні. Спочатку слово взяли Томаш Будзяк (Координатор Проекту) та Василь Масюк (Операційний Координатор Проекту), які детально розповіли про досягнення команди «Купуймо Разом!» та інструменти вільно доступні для всіх учасників, а саме: публікації (підручники та посібник, інформаційні листки), інтернет-ресурси (сайт, сторінка у Facebook та канал в YouTube), платформа e-Learning та База Знань, консультаційно-навчальну програму Проекту (семінари, тренінги та вебінари), залучення важливих партнерів (АМКУ, KMBS, ПРООН, ТППУ тощо) та участь конференціях і галузевих виставках (EastExpo, EuroAgro, ЛісДеревМаш тощо). Більш детальний опис результатів «Купуймо Разом!» буде опубліковано згодом. Далі, Матуеш Саган (Координатор Консультантів Проекту) від імені Команди Проекту представив спільне бачення подальшого розвитку закупівельних груп після завершення фінансування Проекту в рамках програми «Польська Допомога». Основою до самостійного поширення цієї ідеї в Україні є вже згадані локальні Консультанти та Центри Компетенцій закупівельних груп, які становлять найцінніший результат трьох років реалізації Проекту!

MCH_6222 MCH_6180 MCH_6079 MCH_6001

Не менш цікавою частиною конференції була дискусія на тему “Закупівельні групи з української перспективи. Що далі?”, в якій взяли участь: Віктор Талах (АМКУ), Владлен Сисун (ПРООН), Олександр Бабій (Національна платформа МСБ) та Юрій Холод (Компанія „Romus”), модератором якої був Василь Масюк. Першим слово взяв пан В. Талах та представив можливості функціонування закупівельних груп в Україні з перспективи чинного законодавства про захист економічної конкуренції,, розповів на що слід звертати увагу при створенні таких груп та у якому випадку вимагається дозвіл Антимонопольного комітету України на здійснення узгоджених дій суб’єктів господарювання та коли спільні дії можуть розглядатись як концентрація суб’єктів господарювання (детальне представлення позиції АМКУ щодо діяльності закупівельних груп у світлі вимог законодавства України про захист економічної конкуренції описано в 9. розділі підручника “Купуймо Разом!”). Далі виступив Владлен Сисун, який представив бачення подальшого розвитку закупівельних груп з перспективи ПРООН, більш детально розповів про значення закупівельних груп для бізнес-об’єднань, як інноваційного інструменту залучення до співпраці українських підприємців в рамках регіональних та всеукраїнських організацій, а також галузевих об’єднань та асоціацій. Пан В. Сисун також підкреслив, що проект «Купуймо Разом!» став цінним доповненням до проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», учасники якого активно брали участь в консультаціях та навчанні присвяченому закупівельним групам. Наступний учасник дискусії – Олександр Бабій, із власного досвіду праці з малим українським бізнесом та неурядовими організаціями підтвердив що проблема побудови довіри та формування асоціацій та спілок є досить складною. Саме тому донорські організації активно підтримують об’єднавчі процеси та ініціативи. На думку пана О. Бабія, закупівельні групи є універсальним способом об’єднання, що базується на прагматичних засадах – економія та загальний виграш, і  саме тому, це ініціатива буде впроваджуватись не тільки у вигляді організаційно-правової форми «закупівельна група», але і стане практикою роботи багатьох бізнес-асоціацій. Основою для подальшого розвитку та залучення коштів будуть матеріали та здобутки Проекту, кваліфіковані експерти. Останнім виступив Юрій Холод та розповів про свій досвід та ініціативу започаткування закупівельної групи у галузі канцтоварів у Львові.

MCH_6326 MCH_6404 MCH_6422

Після короткого кава-брейку для учасників конференції виступив засновник та голова Ради Правління польської Гастрономічної Закупівельної Групи (Horeca GGZ Sp. z o.o.) Томаш Савздарго. У своїй презентації пан Т. Савздарго розповів як повстала та як функціонує найбільша в Польщі закупівельна група в секторі HoReCa (понад 2500 підприємців-замовників та близько 40 виробників і постачальників), показав ключові особливості та переваги цієї групи (висока якість та конкурентоспроможні ціни на товари та послуги), а також представив робочу пропозицію започаткування закупівельної групи у секторі HoReCa в Україні. Натомість, Маріуш Кошьчьолек (Hinode Sp. z o.o.) у своєму виступі коротко розповів про онлайн закупівельну платформу створену спеціально для Horeca GGZ та інші технологічні інструменти доступні для польських учасників згаданої закупівельної групи. На цьому виступ польських гостей закінчився, а для отримання більш детальної інформації всі учасники конференції були запрошені на семінар для представників сектору HoReCa, який відбувся наступного дня (5.12.2017) в KMBS (детальний підсумок семінару та представлені матеріали будуть опубліковані згодом). 

MCH_6641 MCH_6847

Кульмінацією конференції була її друга частина, а саме представлення започаткованих Центрів Компетенцій та створюваних закупівельних груп. Спочатку слово взяла львівська команда Проекту в особі Василя Масюка. Пан В. Масюк розповів про успіхи у створенні закупівельної групи в деревообробній галузі, до складу якої спочатку увійде близько 10 підприємців із львівської області, які вже підписали попередній лист про наміри започаткування закупівельної групи, визначили початковий розмір першого грошового внеску (необхідного для її створення і розвитку) та підготовили заяву до АМКУ за попередніми висновками щодо кваліфікації дій спрямованих на створення закупівельної групи. Як запевнив пан В. Масюк – до кінця 2017 року мають бути вирішені всі формальності пов’язані з реальним запуском згаданої закупівельної групи. Далі український координатор Проекту розповів про львівський Центр Компетенцій закупівельних груп, концепцію його діяльності та плани на майбутнє, а також представив склад Консультантів, серед яких слід згадати Зоріяна Гудзія та Степана Ревича (Nexia DK – партнер Проекту у 2015 році), Наталію Якібчук та Оксану Гайдукевич (Адвокатське Об’єднання «Павленко і Партнери» – партнер Проекту в 2016 році) та звичайно представників львівської команди «Купуймо Разом!» Людмилу Пшеницьку-Чалу та особисто Василя Масюка

MCH_6090 MCH_6131
 
 
Після Львову естафета перейшла до Києва – слово взяли учасники Проекту, які під керівництвом та опікою Матеуша Сагана протягом 2016-2017 років здобули необхідні знання та навики для започаткування самостійної діяльності в якості локальних Консультантів закупівельних груп. Перш за все, пан М. Саган спільно із Миколою Пархоменко (представник команди локальних Консультантів) презентували концепцію діяльності київського Центру Компетенцій заснованого на базі Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs], основні цілі та напрямки подальшого розвиgfyтку локальних Консультантів, можливості пропагування та поширення інформації про закупівельні групи серед українських підприємців та бізнес-об’єднань, а також бачення майбутнього пошуку клієнтів та осіб потенційно зацікавлених цією ідеєю. Далі з короткими презентаціями виступили інші Консультанти закупівельних груп. Лора Апасова розповіла про свій досвід із навчального тренінгу (представлення ідеї закупівельних груп) для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, проведеного спільно із паном М. Пархоменко наприкінці вересня 2017 року. Організатори тренінгу були задоволені виступом Консультантів закупівельних груп та запросили їх до подальшої співпраці в інших областях України. Лариса Самосьонок розповіла про свою активність спрямовану на поширення ідеї закупівельних груп – тут слід згадати презентацію під час бізнес-конференції «Схід-Експо 2017» та інформаційну зустріч з підприємцями з галузі ресторанного і готельного бізнесу у Кривому Розі. Детальну презентацію підготовив також Іван Сікора, який є ініціатором Партнерства «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ». Це партнерство є можливістю для виробників і переробників сільськогосподарської продукції отримати кращі умови закупівель та вийти на якісно новий рівень кооперації в аграрній сфері. Пан І. Сікора розповів про свою діяльність спрямовану на започаткування цієї закупівельної групи та прогрес який йому вдалось досягнути завдяки зустрічам та переговорам із потенційно зацікавленими підприємцями та фермерами.
MCH_6109 MCH_6736 MCH_6102

Окрім того, Консультанти поділилися своїм баченням подальшої праці задля поширення бізнес-моделі закупівельних груп в Україні, а також вказали на основні бар’єри на шляху її запровадження, серед яких слід згадати: недовіру до нових форм співпраці, короткострокове мислення, пасивність та інертність, непрозорість роботи малих і середніх підприємств, значна вага великих гравців на ринку, а також страх МСБ перед рейдерським захопленням чи проблемами з органами влади. Серед рішень цих проблем Консультанти підкреслили важливість персональних контактів з підприємцями та бізнес-об’єднаннями, необхідність навчання і консультативного супроводу, а також волонтерську діяльність Консультантів необхідну в умовах браку фінансових ресурсів на поширення ідеї закупівельних груп та підвищення інформованості МСБ про переваги та вигоди з використання цієї бізнес-моделі. На завершення польські координатори Проекту Томаш Будзяк і Матеуш Саган урочисто підписали декларацію, що представляє основні принципи діяльності Центрів Компетенцій закупівельних груп в Києві, після чого її також підписали всі присутні члени команди локальних Консультантів.

MCH_5946 MCH_6303

 

Після офіційної частини конференції та спільних фото на пам’ять, учасники перейшли до персональних дискусій в кулуарах. Підсумовуючи, можна з впевненістю ствердити, що підсумковий захід проекту «Купуймо Разом!» вдався на славу, а учасники отримали потужний запал і натхнення для подальшої діяльності для досягнення спільної мети! 

КОМАНДА ПРОЕКТУ МОЖЕ ІЗ ВПЕВНЕНІСТЮ ДИВИТИСЬ У МАЙБУТНЄ!


MCH_6588 MCH_6593

ЗВІТ у форматі pdf:


Повна галерея фотографій з конференції доступна за посиланням ТУТ!

 ***

Всі матеріали та презентації з конференції доступні на e-Learning платформі Проекту
(закладка “База Знань” -> папка “Підсумкова Конференція Проекту 4.12.2017”)


(Українська) Підсумок Третього Практичного Семінару для деревообробної та меблевої галузей

ТРЕТІЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ДЕРЕВООБРОБНОЇ ТА МЕБЛЕВОЇ ГАЛУЗЕЙ

П’ятниця, 1 грудня 2017 року 
Готель Таурус, Конференц-Зала 2 (площа Князя Святослава 5, м. Львів)


Третій, завершуючий семінар присвячений закупівельним групам у деревообробній та меблевій галузях, відбувся у Львові 1 грудня 2017 року у готелі «Таурус». Захід провели експерти та консультанти Проекту Василь Масюк (Практика Управління), Наталія Якібчук та Оксана Гайдукевич (Адвокатське об’єднання «Павленко і Партнери») та Віталій Марич – ініціатор створення закупівельної групи «Асоціація лісопереробників та лісозаготівельників Львівщини». Цього разу семінар був дуже практичний і присвячений підготовці документів, необхідних для створення закупівельної групи у формі асоціації та для подання відповідного звернення до Антимонопольного Комітету.


Програма:


Презентація “Польський досвід для України:

Презентація “Процедура отримання дозволу на узгодженні дії від АМКУ. Підготовка документів для АМКУ:


Підсумок Третього Практичного Семінару:

www.rodynnifirmy.org.ua


Галерея:

2 3 1

(Українська) Презентація «Купуймо Разом!» під час міжнародної агропромислової виставки “EuroAgro” 2017

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «КУПУЙМО РАЗОМ!» ПІД ЧАС МІЖНАРОДНОЇ АГРОПРОМИСЛОВОЇ ВИСТАВКИ “EUROAGRO” 2017  

28-30 листопада 2017 року   


28-30 листопада 2017 року у Львові (Виставковий центр «Південний – EXPO», Львів, вул. Щирецька 36) відбулась Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO».

Виставка відбувається вдруге та є яскравим прикладом співпраці 2-х країн (Польщі та України) в агропромисловому секторі. Організатори Kielce Targi S.A. (Польща) і ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна) об’єднали свої зусилля задля реалізації успішної та неординарної агропромислової події на теренах Західної України. 


Проект «Купуймо Разом!» був також активно представлений під час «EuroAGRO».

Так, зокрема, 28 листопада 2017 р. координатор Проекту «Купуймо Разом!» – Томаш Будзяк провів інформаційну зустріч/презентацію можливостей які відкривають закупівельні групи B2B у сфері агро для учасників виставки та експортерів із Польщі. Захід відбувся на інформаційному стенді Відділу Сприяння Торгівлі та Інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві

29 листопада 2017 р. операційний координатор Проекту «Купуймо Разом!» в Україні – Василь Масюк виступив з презентацією проекту «Купуймо Разом!», досвіду та досягнень пілотних закупівельних груп B2B в Україні для українських підприємців під час Конференції «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі». Також було представлено пропозицію створення закупівельної платформи для сфери агробізнесу – Партнерство «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ» ініціатором якого є Іван Сікора та було сформоване на основі напрацювань проекту «Купуймо Разом! 2.0».


Опис Партнерства (Іван Сікора):

 
pdf_download

Впродовж всієї виставки на стенді Відділу Сприяння Торгівлі та Інвестиціям Посольства Республіки Польща всі учасники виставки могли отримати інформаційні матеріали та публікації присвячені ідеї закупівельних груп та проекту «Купуймо Разом!» загалом, зокрема нові едиції підручників «Купуймо Разом!».


Галерея:

2 5
3 6
1 4

(Українська) Презентація «Купуймо Разом!» на конференції ПРООН

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «КУПУЙМО РАЗОМ!» НА КОНФЕРЕНЦІЇ ПРООН   


17 листопада 2017 року в рамках ІІІ щорічної конференції проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», що проводиться Програмою розвитку ООН в Україні, відбулась презентація проекту «Купуймо Разом!». Презентацію провела локальний консультант закупівельних груп – Лора Апасова. Загалом в заході взяли участь представники 25-30 бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу. Під час презентації Пані Лора коротко представила ідею Проекту, користь закупівельних груп для бізнес-об’єднань та перспективи розвитку цієї бізнес-моделі в Україні. Окрім того учасникам заходу було анонсовано Підсумкову Конференцію Проекту , що відбудеться 4 грудня 2017 р. в Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs].
 
Щиро дякуємо Владлену Сисуну (координатор проекту ПРООН) за допомогу та підтримку!

Презентація:

 
pdf_download

Галерея:

IMG_1724 IMG_1709
IMG_1718 IMG_1701
IMG_0041 IMG_0160
IMG_0266 IMG_0268
IMG_0271 IMG_0272 

(Українська) Що нового в Купуймо Разом? Календар проекту на листопад-грудень 2017


Що нового в Купуймо Разом? Календар проекту на листопад-грудень 2017 


Дорогі учасники, проект «Купуймо Разом! 2.0» успішно триває, продовжується також навчальна програма на нашій e-Learning платформі! Прагнемо поінформувати Вас про календар найближчих подій та актуальні новини проекту:
 
1. З організаційних причин ми змушені змінити дату Підсумкової Конференції, яка згідно з новим планом відбудеться 4 грудня 2017 р. в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs]. Наша команда працює над узгодженням остаточної версії програми, підготовленням інформаційної кампанії та запрошенням гостей. Згодом надішлемо всі деталі! Прохання вже сьогодні зарезервувати час на наш фінальний захід. Гарантуємо Вам багату програму та цікавих гостей! 
 
2. Другий курс навчальної програми вже доступний на нашій e-Learning платформі. Темою цього курсу є “Виклики, що стоять перед лідером при створенні закупівельних груп”. Бажаємо вам цікавого навчального тижня:  

 
3. Окрім того нагадуємо про Міжнародну Агропромислову Виставку «EUroAGRO», що відбудеться 28-29 листопада у Львові, співорганізатором і партнером якої є Polska Trade & Investment. Під час цього заходу буде представлено та пропаговано Проект «Купуймо Разом!». Впродовж двох днів виставки Проект матиме свій інформаційний стенд спільно з Відділом сприяння торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Україні, на якому поширюватимуться інформаційні матеріали Проекту та ідеї закупівельних груп. Для нашої команди важливо, щоб зацікавлені Консультанти Закупівельних Груп також появились на цьому заході та могли нав’язати відносини з тими, хто буде зацікавлений створенням закупівельних груп та шукатиме підтримки у цій сфері. Більш детальна інформація про виставку за посиланнями:

 

Слідкуйте новини проекту «Купуймо Разом! 2.0» на інтернет-сторінціFacebook та каналі на YouTube.

У разі виникнення питань звертайтесь: info@kupuimorazom.org.ua


 

(Українська) Підсумок Четвертого Практичного Семінару 26 жовтня 2017 року

ЧЕТВЕРТИЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР – ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ 

ПРОГРАМА ДЛЯ КОНСУЛЬТАНТІВ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП 

26 жовтня 2017 року  
Готель Президент, Конференц-Зал “Одеса” (вул. Госпітальна 12, м. Київ)


26 жовтня 2017 року в Києві відбувся останній, Четвертий Практичний Семінар в рамках проекту «Купуймо Разом! 2.0». Загалом впродовж двох днів в семінарі взяло участь понад 20 осіб, серед яких багато наших сталих та досвідчених учасників Проекту!
 
Під Практичного Семінару проводилась праця з майбутніми Консультантами Закупівельних Груп над новими інструментами Проекту, які власне зараз активно запроваджуються. Одним з основних є “синій посібник”, який є свого роду базою засобів для Лідерів та Консультантів Закупівельних Груп. Прем’єра цього посібника відбудеться під час Підсумкової Конференції, що відбудеться 4 грудня 2017 року. Також обговорено використання моделі Running Lean у створенні закупівельних груп.
 
Друга частина семінару була присвячена звіту та аналізу діяльності локальних Консультантів, які вже розпочали свою самостійну роботу у сфері закупівельних груп. Микола Пархоменко та Лора Апасова представили свій досвід з першого навчального тренінгу (27-28.09.2017) для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, організованого за ініціативи Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади». В майбутньому плануються наступні тренінги в інших містах України. Далі виступила Лариса Самосьонок та розповіла про свою участь в конференції «Схід-Експо 2017 (12-13.09.2017), під час якої провела презентацію Проекту «Купуймо Разом!» та представила підприємцям-учасникам ідею закупівельних груп та її використання в Україні. Окрім цього обговорено можливості консультантів та самих закупівельних груп в контексті Міжнародної агропромислової виставки «EuroAGRO», що відбулась 28-30 листопада 2017 року.
 
Наприкінці заходу інші учасники поділились своїм досвідом у сфері створюваних закупівельних груп та підготовлених бізнес-планів цих груп. Обговорено також підготовку до Підсумкової Конференції Проекту, всі організаційні моменти та медіа-план. Під час семінару представлено також польський проект закупівельної групи в галузі HoReCa, яка наразі планує свій прихід на український ринок та шукає партнерів по українській стороні. 

Користаючись з нагоди, хочемо ще раз нагадати Вам про найважливіший наш захід цього року – Підсумкову Конференцію Проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 рр., яка відбудеться 4 грудня 2017 року в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs]. Всіх хто ще не встиг зареєструватись – ласкаво просимо!


Всі матеріали представлені впродовж практичного семінару опубліковані в базі знань на e-Learning платформі Проекту та доступні всім зареєстрованим учасникам. Не забувайте також про навчальну програму, цьогорічна едиція якої розпочалась на початку листопада 2017 року!


Відео матеріали представлені під час заходу доступні на нашому каналі на YouTube.
Заохочуємо також частіше відвідувати нашу інтернет-сторінку та сторінку Facebook.


У разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до Матеуша Сагана [mateusz.sagan@kupuimorazom.org.ua], який координує наших експертів та заходи в 2017 році.  

Галерея:

2017-10-26 10.20.43 2017-10-26 10.20.57 2017-10-26 10.21.08 2017-10-26 11.19.18
2017-10-26 11.32.57 2017-10-26 12.35.18 2017-10-26 14.21.47 2017-10-26 14.21.51

 

(Українська) З чим ідемо до завершення Проекту

Ідея створення закупівельних груп оволодіває масами 


На горизонті вже видніється кінець трирічного шляху, що пройшов проект «Купуймо разом! 2.0» в Україні, який реалізовується за практичного сприяння програми МЗС Польщі «Польська Допомога». Завершальним акордом стане Підсумкова Конференція, що планується на 4 грудня 2017 року. Місце проведення – Київ.


А тим часом тут же, в столиці, було  проведено за участю все того ж Матеуша Сагана, координатора консультантів закупівельних груп (ЗГ), і останній, четвертий, жовтневий практичний семінар для майбутніх консультантів зі створення закупівельних груп. Втім, не таких вже й майбутніх, а цілком реальних, «готових», що підтверджує той факт, що деякі з них вже виступили в якості тренерів-провідників ідеї створення закупівельних груп на ряді регіональних заходів, про що ми розповімо в наступній публікації.

Передусім у рамках програми семінару його спікер проінформував, що готується до друку черговий, так званий «синій» (на додачу до основного – «червоного») методологічний посібник для лідерів та консультантів закупівельних груп. Він консультуватиме, а радше конкретно вчитиме, як створити закупівельну групу як стартап, адже таке створення по суті завжди буде стартапівським проектом. На відміну від основного червоного посібника «Купуймо разом! Закупівельні групи» синій буде меншим за обсягом, бо в ньому буде в стислій формі представлена покрокова методологія створення закупівельних груп – менше теорії, правових аспектів, а більше практичних рекомендацій, механізмів, бізнес-моделей.

У презентованому посібнику, який буде готовий до початку підсумкової конференції й розповсюджуватиметься там, автори представлять чимало реальних трендів і технік створення закупівельних груп як стартапів. Посібник формується за рольовим принципом: окремо даються рекомендації для лідерів закупівельних груп (це можуть бути бізнесмени, керівники чи власники компаній у певній галузі, які розуміють переваги закупівельних груп і беруться, користуючись своєю авторитетністю, об’єднувати колег у таку бізнес-команду), окремі рекомендації для консультантів,  які є людьми зі сторони в тому чи іншому бізнес-середовищі, які не будуть безпосередніми бізнес-учасниками закупівельних груп, але які можуть стати модераторами й координаторами їх створення для інших, володіючи знаннями й навичками цього. Таким чином їхня консультаційна, тренерська, організаторська й координаторська діяльність в процесі створення закупівельних груп буде і їхнім власним бізнесом, бізнес-проектом, бо така діяльність, звісна річ, не альтруїстична. Третя категорія тих, кому буде адресований посібник, – учасники закупівельних груп – і на етапі їх створення, і в процесі їхнього розширення. Інформація для них більшою мірою буде роз’яснювально-пізнавальною: вони повинні збагнути, що таке закупівельна група, для чого вона та яка вигода від участі в ній. Звісно, дізнається потенційний кандидат у члени закупівельної групи й про те, що вимагається від нього, аби стати учасником закупівельної групи, якою буде його участь, які його права й обов’язки. Інша рольова категорія – експерти закупівельних груп. Це – ті фахівці, які виконуватимуть певні внутрішні функції для забезпечення життєдіяльності закупівельних груп. Приміром, займатимуться тендерами, здійснюватимуть юридичний супровід діяльності закупівельних груп, перейматимуться логістичними аспектами тощо.

Детально Матеуш Саган зупинився на трьох етапах та ціннісних особливостях створення закупівельної групи як стартапів.

При створенні закупівельної групи  її учасники повинні домагатися  не тільки вигод для себе, а й для своїх клієнтів, тоді група буда справді повноцінною й вагомою не тільки як бізнес-структура, а соціально. Які можуть бути вигоди для клієнтів учасників закупівельної групи? Взаємопов’язані: якщо підприємці матимуть змогу дешевше закуповувати сировину, енергію тощо, то відповідно це повинно позначитися й на ціні їхнього кінцевого продукту, послуги. Ціна повинна зменшитися, послуга стати якіснішою.

При створенні закупівельної групи як спартапу важливо отримати максимальний ефект за мінімальних фінансових витрат. Це – також ключовий момент організаційного періоду. Практика показує: якщо через півроку нема перших позитивних результатів, то стартапівський проект гине. Не обов’язково на цей час представити стовідсотково готовий продукт, можна обмежитися «напівфабрикатом», напівготовністю, тим, що називається «мінімально готовий продукт». Уже ним можна про себе досить переконливо заявити. Це в будь-якому випадку буде кращим, ніж запевнення на словах у тому, що все буде окей.

Швидкість дій і концентрація зусиль на ключових моментах – також важливі передумови успішного створення стартапу. Гаяння, затягування часу в епоху швидких змін і новацій у всіх сферах людської діяльності загрожує тим, що врешті-решт реалізований проект може виявитися морально застарілим або й фактично непотрібним. Так само важливо на стартовому етапі приєднати до проекту потрібних, ефективних помічників – експертів, консультантів, науковців. Систематичні тестування ринку, «подразнювання» його своїми намірами, публічним пошуком своє ніші в ньому, навіть своїм ще мінімально готовим продуктом – теж стартапівська потреба. Не потрібно на підготовчому етапі все втаємничувати, варитися у власному соку: ринок (ваші майбутні постачальники й клієнти, не кажучи вже про самих членів ЗГ) мають знати, з чим прийде до них новоутворена структура, як діятиме, які інновації запропонує. В такому разі ринок, партнери, клієнти, члени ЗГ зможуть корисно коригувати процес створення групи, підстраховувати, застерегти  від неправильних ходів, рішень, напрямків у реалізації стартапу.

Стартовими організаторськими й методологічними зусиллями створення ЗГ не повинно обмежитися. Має тривати процес постільного вдосконалення й розвитку утвореного бізнес-об’єднання, те, що японці називають Kaizen – процес безперервного вдосконалення. Закупівельна група повинна періодично генерувати інновації. Тоді вона буде й соціально вагомою й матиме потенціал для зміцнення й розвитку. Не пропонуючи нічого нового, ЗГ почне стагнувати, її випередять і врешті витіснять із бізнес-поля інші, успішніші.

Взаємодовіра – основна база, на якій вибудовується закупівельна група, тому цій темі у презентованому посібнику буде теж приділена значна увага. Наряду з питаннями «техніки» створення бізнес-моделі ЗГ. Важлива довіра всередині групи, між її членами, а також між групою й партнерами-постачальниками.


На жовтневому семінарі значна увага була приділена підготовці й проведенню Підсумкової Конференції. В загальних рисах учасники окреслили  ті результати трьох років набуття ними якостей консультантів закупівельних груп, які вони мають продемонструвати зокрема й перед учасниками конференції, серед яких будуть і підприємці. Фактично ті, з ким і належить реалізовувати проекти «закупівельна група». Передбачається, що в ході конференції і зав’яжуться конкретні контакти, зародяться  ділові тандеми між «новоспеченими» консультантами й представниками бізнесу.

А ще Матеуш Саган акцентував увагу на листопадовій львівській виставці «EuroAgro», котра проводитиметься практично одночасно з проведенням підсумкової конференції проекту «Купуймо Разом! 2.0». Оскільки львівський захід планується за участю польської сторони з метою затоваришувати польських та українських аграріїв для започаткування співпраці, ведення спільного бізнесу, то координатори проекту «Купуймо Разом!» бачать в тому чудову нагоду й благодатний майданчик для реалізації своїх проектів зі створення закупівельних груп. Безпосередньо на аграрній виставці можна готувати «ґрунт» для цього, а то вже й «засіювати» майбутні проекти ЗГ.


Підготовив Анатолій Задорога


 

(Українська) Ідея створення закупівельних груп оволодіває масами

Ідея створення закупівельних груп оволодіває масами 


Той факт, що учасники українського проекту «Купуймо разом! 2.0» розпочали самостійну консультативну практику як регіональні консультанти ще до формального завершення програми навчання, свідчить про його результативність. Про що, безперечно, йтиметься й на Підсумковій Конференції 4 грудня 2017 року.


Тими, хто на практиці вже продемонстрував свою готовність бути провідниками ідеї створення в Україні закупівельних груп, стали Микола Пархоменко, Лора Апасова та Лариса Самосьонок. Вони й поділилися своїми враженнями від першого «виходу в люди» в якості консультантів закупівельних груп.

Микола Пархоменко та Лора Апасова виступили перед підприємцями та представниками органів місцевого самоврядування Вінницької області, які є учасниками громадської ініціативи «Децентралізація влади» [www.decentralization.gov.ua], котра реалізується в Україні за підтримки німецького уряду. Тренінг був організований та проведений Вінницьким відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування. Програма тренінгу складалася із двох частин, перша із яких була присвячена безпосередньо представленню інформації про проект «Купуймо разом!» та польського досвіду створення та діяльності закупівельних груп, про форми та моделі такої підприємницької діяльності. Друга частина – практичний тренінг зі створення бізнес-моделі закупівельної групи кожною із двох команд, на які були поділені учасники тренінгу, а також ознайомлення учасників із технікою ведення переговорів із постачальниками.

– Тема у вінничан викликала жвавий інтерес. Вона для них виявилася новою. Разом із тим у репліках учасників тренінгу звучав скептицизм: мовляв, так, це класно, але маловірогідно, що ми б змогли ідею створення закупівельних груп практично реалізувати, бо якраз брак довіри, яка є базовою умовою для створення ЗГ, постане головною перешкодою в цій справі. Втім, в кінці другого семінарського дня нашого інтерактивного спілкування, коли наші слухачі спробували самостійно змоделювати створення закупівельної групи, недовіри до цієї ідеї стало менше. Віртуально створена закупівельна група однієї команди учасників передбачала предметом своєї діяльності збирання й переробку горіхів, іншої  – виробництво борошна. По завершенню ділової гри лідери команд отримали посібник «Купуймо разом!».

Очевидно, одним тренінгом у Вінниці справа не обмежиться. Керівник підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування, відзначивши перспективність теми, продемонстрований нами підхід та рівень донесення ідеї створення ЗГ до слухачів, сказав, що очевидною є потреба такий же тренінг уже наступного місяця провести для більш широкого кола вінницьких підприємців та лідерів місцевих громад. Більше того, сам виявив бажання взяти участь у нашій листопадовій Підсумковій Конференції.

– Приємно було дізнатися, що німецька програма «Децентралізація влади» готова співпрацювати з проектом «Купуймо Разом!», а надалі з підготовленими ним консультантами і в інших областях, готова фінансувати проведення там таких тренінгів. Йшла мова й про потребу в посібнику з покроковим механізмом створення закупівельної групи. Хай він буде невеликим, брошурного формату, а він потрібен як додатковий інструмент і для слухачів, і для консультантів, що проводитимуть тренінги.


У Лариси Самосьонок, директора проектів громадського об’єднання «Взаємодія плюс», а тепер уже й консультанта закупівельних груп, самостійне несення в маси ідеї «Купуймо разом!» було не тренінговим, як у колеги Миколи Пархоменко, а презентаційно-інформаційним: вона виступила перед підприємцями, учасниками київської виставки «Схід-Експо 2017». У своєму короткому, але змістовному виступі вона основний акцент зробила на перевагах створення закупівельних груп у малому та середньому бізнесі та сприятливій для таких бізнес-об’єднань ситуації в Україні, за якої польські колеги можуть і хочуть ділитися власним позитивним досвідом та готові сприяти розвиткові цього напрямку підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу.

– Попри те, що мій виступ на виставковій конференції був останнім, він не вийшов сумбурним: інформація підприємцями Донецької та Луганської областей, які переважно й були учасниками виставки, була сприйнята позитивно, зацікавлено. Оскільки перебіг конференції транслювався на виставковий павільйон, то мою інформацію почули значно більше учасників виставки, ніж було в залі.

– Я використала у виступі презентацію, яку надали польські координатори проекту, додала ще дещо і з того, що знайшла на інтернет-платформі «Купуймо Разом!» Зокрема це були промовисті відео про ті проекти закупівельних груп, які успішно функціонують у Польщі.

– Про те, що донесена мною інформація була почута й усвідомлена, свідчили запитання із залу, які я отримала. Їх можна розділити на дві групи у відповідності із двома блоками мого виступу – закупівельні крупи як вигідні бізнес-проекти для малого й середнього бізнесу та проект «Купуймо разом!». Більше запитань було з приводу проекту: чому про нього не знаємо? чому про нього мало інформації? чи є можливість долучитися? чи матиме продовження? чи причетні і як до того наші урядові інституції?

– Багато хто цікавився, де ще можна почерпнути більше інформації про закупівельні групи як такі, про польський досвід у цій справі, про проект «Купуймо разом!» Мій короткий виступ більшою мірою їх заінтригував, вивів на тему, тому зрозуміле бажання тих, у кого зародився інтерес до цього, дізнатися більше, вникнути глибше в тему. Звісна річ, я роздавала всі відомі мені координати джерел такої інформації, передусім відсилаючи до нашої інтернет-платформи «Купуймо разом!»

– Знову ж, як і у Вінниці, гостро постало питання простого й дохідливого посібника, який би роз’яснив головне: з чого і як розпочинати створення закупівельних груп. Тепер я розумію, що короткий курс того, як створювати закупівельні групи, який міститиметься в другому посібнику, який готується до друку, потрібен украй і у великій кількості. 


 

(Українська) Четвертий Практичний Семінар – Закупівельні Групи (26.10.2017)


ПРОГРАМА ДЛЯ ЛІДЕРІВ ТА КОНСУЛЬТАНТІВ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП 

Практичний Семінар 26 жовтня 2017 року 


Завершується програма Практичних Семінарів для Лідерів та Консультантів Закупівельних Груп проекту «Купуймо Разом! 2.0» в 2017 році! Щиро запрошуємо до участі в останньому Четвертому Практичному Семінарі, що відбудеться у четвер 26 жовтня 2017 року в Києві. Захід проведе Координатор Експертів Проекту Матеуш Саган – досвідчений менеджер та спеціаліст закупівельних груп. 


Місце: Готель Президент, Конференц-Зал “Одеса” (вул. Госпітальна 12, м. Київ)

Час/Дата: 9:30 – 16:00, четвер 26 жовтня 2017 року

Програма:


Четвертий Практичний Семінар буде присвячений підсумку спільної роботи експертів Проекту з учасниками впродовж цьогорічної едиції «Купуймо Разом! 2.0», а також презентації нових публікацій над якими працює команда Проекту. Під час заходу буде підведено підсумки та представлено опрацьовану стратегію і бізнес-модель діяльності Консультантів  та Центрів Компетенцій Закупівельних Груп. Буде також обговорено підготовку до Підсумкової Конференції, яка завершить Проект в цьому році – захід відбудеться 29 листопада в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs] (більш детальна інформація згодом). Під час підсумкової конференції буде презентовано та активно рекламовано учасників проекту «Купуймо Разом! 2.0», як майбутніх Лідерів та Консультантів Закупівельних Груп. Окрім того на конференцію будуть запрошені представники українського бізнесу та організацій підприємців, що дасть можливість учасникам Проекту будувати майбутню співпрацю та професійні відносини з потенційними клієнтами і партнерами. 
 
На цьому етапі важливо показати, що вже тепер створюються основи закупівельних груп, опрацьовується методика діяльності та започатковується новий бізнес-тренд в Україні.
 
Важливим елементом до обговорення та представлення під час четвертого Семінару є Міжнародна Агропромислова Виставка «EUroAGRO», що відбудеться 28-29 листопада у Львові, співорганізатором і партнером якої є Polska Trade & Investment. Під час цього заходу буде представлено та пропаговано Проект «Купуймо Разом!». Впродовж двох днів виставки Проект матиме свій інформаційний стенд спільно з Відділом сприяння торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Україні, на якому поширюватимуться інформаційні матеріали Проекту та ідеї закупівельних груп. Для команди Проекту важливо, щоб зацікавлені Консультанти Закупівельних Груп також появились на цьому заході та могли нав’язати відносини з тими, хто буде зацікавлений створенням закупівельних груп та шукатиме підтримки у цій сфері. Нижче (за посиланнями) знаходиться більш детальна інформація про виставку. 
 

www.galexpo.com.ua

www.facebook.com/euagro

www.tagikielce.pl


* * *

Кількість учасників Семінару є обмеженою! Для участі потрібно обов’язково зареєструватись та отримання підтвердження від організаторів!


Участь в проекті «Купуймо Разом! 2.0» – БЕЗКОШТОВНА! 


logo

Проект фінансується з програми
«Польська Допомога» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща

e1d845aeb5