(Українська) 13.12.2017 – Другий тренінг у Вінниці. Консультанти закупівельних груп продовжують свою роботу!


ДРУГИЙ ТРЕНІНГ У ВІННИЦІ – КОНСУЛЬТАНТИ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ! 


13 грудня 2017 року у Вінниці відбувся другий навчальний тренінг присвячений поширенню бізнес-моделі закупівельних груп серед підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області. Так само як і перший тренінг, захід провели учасники нашого Проекту та локальні консультанти закупівельних груп Лора Апасова та Микола Пархоменко. В тренінгу взяло участь близько 20 учасників.

Тренінг був організований та проведений Вінницьким відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади» [www.decentralization.gov.ua]. Головною метою ініціативи є навчання, передача передового досвіду у розбудові об’єднаних територіальних громад України у сфері міського самоврядування, індивідуального та колективного підприємництва для задоволення потреб та підвищення рівня життя громадян на місцях.

Програма тренінгу скрадалася із двох частин, перша із яких була присвячена безпосередньо представленню інформації про проект «Купуймо Разом!» та польського досвіду зі створення та діяльності закупівельних груп, їх форм та моделей діяльності. Друга частина, натомість, передбачала покрокову інструкцію створення закупівельної групи та опрацювання стратегії, розглянуто ролі учасників групи, різні варіанти створення, функціонування та фінансування. Окрім того детально обговорено бізнес-моделі та її моделювання.

Тренінг викликав інтерес учасників, оскільки всі без винятку активно брали участь, задавали питання, обговорювали та вели діалог, виконували практичні завдання. Зі слів учасників тема закупівельних груп є новою, цікавою, актуальною та реальною для втілення в життя в Україні. Для покращення ефекту проведеного тренінгу – організаторам та учасникам заходу передано необхідні навчальні матеріали та представлено всі засоби «Купуймо Разом!» доступні онлайн.

Підсумовуючи тренінг, можна із впевненістю сказати, що інформація про діяльність закупівельних груп, про їх потенціал, методи організації, функціонування та керування ними донесені до учасників тренінгу у повній мірі. Представлена інформація була позитивно сприйнята учасниками, які безперечно використають отримані знання та навички на практиці у реальних ініціативах на місцевому рівні. 


 Галерея:

IMG_1960 IMG_1980 IMG_1983
IMG_1984 IMG_1990 IMG_1994

 

(Українська) 04.12.2017 – Підсумкова Конференція Проекту


ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ 
Проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 рр.

4 грудня 2017 року | Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs]


“Початок нового етапу запровадження бізнес-моделі закупівельних груп B2B в Україні!”


4 грудня 2017 року в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs] відбулась Підсумкова Конференція проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 роках. Захід став офіційним та урочистим завершенням трьох років реалізації Проекту, що проводився в рамках програми «Польська Допомога» фінансованої Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща. Не зважаючи на формально підсумковий характер, конференція стала початком нового етапу запровадження бізнес-моделі закупівельних груп B2B в Україні. Основним елементом заходу було представлення перспективи та можливостей розвитку цієї інноваційної ідеї, прикладом чого є початок самостійної діяльності локальних Консультантів закупівельних груп в Україні на базі започаткованих Центрів Компетенцій у Львові та Києві, а також завершення процесу створення перших реальних закупівельних груп у деревообробній та сільськогосподарській галузях.

UNDP_logo_UA logo1

 

Конференцію організовано у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs] та Програмою розвитку ООН в Україні. Інформаційними партнерами заходу були: Національна Платформа малого та середнього бізнесу та Газета “Приватний підприємець”. Загалом в заході взяло участь понад 50 осіб, серед яких учасники Проекту (впродовж трьох років реалізації), представники партнерів та співорганізаторів. Цікавим є також факт, що близько третини присутніх на Підсумковій Конференції становили нові учасники, які нещодавно дізнались про проект «Купуймо Разом!» та ідею закупівельних груп. 

IMG_8221 IMG_8199 IMG_8232

Серед почесних гостей на конференції були присутні:

 • Барбара Міхаловська (Радник Міністра, Департамент співпраці у сфері розвитку, Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща);
 • Віктор Талах (заступник директора Департаменту конкурентної політики, Антимонопольний комітет України);
 • Владлен Сисун (координатор проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств»);
 • Олександр Бабій (експерт з фандрейзингу, Національна Платформа малого та середнього бізнесу / Клуб Сталого Бізнесу);
 • Сергій Шейка (Директор Центру розвитку українсько-польського бізнесу,  КредоБанк) та
 • Томаш Савздарго і Маріуш Кошьчьолек (представники польської Гастрономічної Закупівельної Групи).

Захід урочисто відкрили координатори та експерти проекту «Купуймо Разом!» Томаш Будзяк, Василь Масюк та Матеуш Саган. Окрім привітання учасників конференції, представники Проекту коротко розповіли про ідею закупівельних груп, основні цілі Проекту та перспективи поширення цієї бізнес-моделі в Україні. Далі перед учасниками виступила Барбара Міхаловська – опікун Проекту з Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. У своїй промові представниця польського дипломатичного відомства розповіла про програму Польського співробітництво задля розвитку для України, масштаби та розміри польської допомоги для України протягом останніх років, представила конкретні проекти та ініціативи які фінансує польське МЗС в Україні, а також участь Польщі в міжнародних ініціативах допомоги для України (U-Lead, UNDP тощо). Головне, польська дипломат черговий раз підкреслила, що Україна є пріоритетною країною для польського співробітництва задля розвитку, а «Купуймо Разом!» є одним із найбільш інноваційних проектів реалізованих із коштів програми «Польська Допомога».

MCH_5930 MCH_6004 MCH_6015

Наступним слово взяв партнер Проекту Владлен Сисун та розповів про важливість закупівельних груп для українських бізнес-об’єднань, досвід співпраці з проектом «Купуймо Разом!» в 2017 році та перспективи і можливості, що відкриваються перед українськими підприємцями та їхніми організаціями завдяки запровадженню інноваційної бізнес-моделі закупівельних груп B2B. Далі перед учасниками заходу виступив Сергій Шейка – директор Центру розвитку українсько-польського бізнесу ПАТ «КредоБанк». Пан C. Шейка представив пропозицію КредоБанку для клієнтів українсько-польського бізнесу та її основні переваги, а також розповів про польську урядову програму фінансової підтримки експорту (імпорт товарів з Польщі). Головним елементом програми конференції було представлення результатів Проекту впродовж трьох років реалізації та подальших планів поширення ідеї закупівельних груп в Україні. Спочатку слово взяли Томаш Будзяк (Координатор Проекту) та Василь Масюк (Операційний Координатор Проекту), які детально розповіли про досягнення команди «Купуймо Разом!» та інструменти вільно доступні для всіх учасників, а саме: публікації (підручники та посібник, інформаційні листки), інтернет-ресурси (сайт, сторінка у Facebook та канал в YouTube), платформа e-Learning та База Знань, консультаційно-навчальну програму Проекту (семінари, тренінги та вебінари), залучення важливих партнерів (АМКУ, KMBS, ПРООН, ТППУ тощо) та участь конференціях і галузевих виставках (EastExpo, EuroAgro, ЛісДеревМаш тощо). Більш детальний опис результатів «Купуймо Разом!» буде опубліковано згодом. Далі, Матуеш Саган (Координатор Консультантів Проекту) від імені Команди Проекту представив спільне бачення подальшого розвитку закупівельних груп після завершення фінансування Проекту в рамках програми «Польська Допомога». Основою до самостійного поширення цієї ідеї в Україні є вже згадані локальні Консультанти та Центри Компетенцій закупівельних груп, які становлять найцінніший результат трьох років реалізації Проекту!

MCH_6222 MCH_6180 MCH_6079 MCH_6001

Не менш цікавою частиною конференції була дискусія на тему “Закупівельні групи з української перспективи. Що далі?”, в якій взяли участь: Віктор Талах (АМКУ), Владлен Сисун (ПРООН), Олександр Бабій (Національна платформа МСБ) та Юрій Холод (Компанія „Romus”), модератором якої був Василь Масюк. Першим слово взяв пан В. Талах та представив можливості функціонування закупівельних груп в Україні з перспективи чинного законодавства про захист економічної конкуренції,, розповів на що слід звертати увагу при створенні таких груп та у якому випадку вимагається дозвіл Антимонопольного комітету України на здійснення узгоджених дій суб’єктів господарювання та коли спільні дії можуть розглядатись як концентрація суб’єктів господарювання (детальне представлення позиції АМКУ щодо діяльності закупівельних груп у світлі вимог законодавства України про захист економічної конкуренції описано в 9. розділі підручника “Купуймо Разом!”). Далі виступив Владлен Сисун, який представив бачення подальшого розвитку закупівельних груп з перспективи ПРООН, більш детально розповів про значення закупівельних груп для бізнес-об’єднань, як інноваційного інструменту залучення до співпраці українських підприємців в рамках регіональних та всеукраїнських організацій, а також галузевих об’єднань та асоціацій. Пан В. Сисун також підкреслив, що проект «Купуймо Разом!» став цінним доповненням до проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», учасники якого активно брали участь в консультаціях та навчанні присвяченому закупівельним групам. Наступний учасник дискусії – Олександр Бабій, із власного досвіду праці з малим українським бізнесом та неурядовими організаціями підтвердив що проблема побудови довіри та формування асоціацій та спілок є досить складною. Саме тому донорські організації активно підтримують об’єднавчі процеси та ініціативи. На думку пана О. Бабія, закупівельні групи є універсальним способом об’єднання, що базується на прагматичних засадах – економія та загальний виграш, і  саме тому, це ініціатива буде впроваджуватись не тільки у вигляді організаційно-правової форми «закупівельна група», але і стане практикою роботи багатьох бізнес-асоціацій. Основою для подальшого розвитку та залучення коштів будуть матеріали та здобутки Проекту, кваліфіковані експерти. Останнім виступив Юрій Холод та розповів про свій досвід та ініціативу започаткування закупівельної групи у галузі канцтоварів у Львові.

MCH_6326 MCH_6404 MCH_6422

Після короткого кава-брейку для учасників конференції виступив засновник та голова Ради Правління польської Гастрономічної Закупівельної Групи (Horeca GGZ Sp. z o.o.) Томаш Савздарго. У своїй презентації пан Т. Савздарго розповів як повстала та як функціонує найбільша в Польщі закупівельна група в секторі HoReCa (понад 2500 підприємців-замовників та близько 40 виробників і постачальників), показав ключові особливості та переваги цієї групи (висока якість та конкурентоспроможні ціни на товари та послуги), а також представив робочу пропозицію започаткування закупівельної групи у секторі HoReCa в Україні. Натомість, Маріуш Кошьчьолек (Hinode Sp. z o.o.) у своєму виступі коротко розповів про онлайн закупівельну платформу створену спеціально для Horeca GGZ та інші технологічні інструменти доступні для польських учасників згаданої закупівельної групи. На цьому виступ польських гостей закінчився, а для отримання більш детальної інформації всі учасники конференції були запрошені на семінар для представників сектору HoReCa, який відбувся наступного дня (5.12.2017) в KMBS (детальний підсумок семінару та представлені матеріали будуть опубліковані згодом). 

MCH_6641 MCH_6847

Кульмінацією конференції була її друга частина, а саме представлення започаткованих Центрів Компетенцій та створюваних закупівельних груп. Спочатку слово взяла львівська команда Проекту в особі Василя Масюка. Пан В. Масюк розповів про успіхи у створенні закупівельної групи в деревообробній галузі, до складу якої спочатку увійде близько 10 підприємців із львівської області, які вже підписали попередній лист про наміри започаткування закупівельної групи, визначили початковий розмір першого грошового внеску (необхідного для її створення і розвитку) та підготовили заяву до АМКУ за попередніми висновками щодо кваліфікації дій спрямованих на створення закупівельної групи. Як запевнив пан В. Масюк – до кінця 2017 року мають бути вирішені всі формальності пов’язані з реальним запуском згаданої закупівельної групи. Далі український координатор Проекту розповів про львівський Центр Компетенцій закупівельних груп, концепцію його діяльності та плани на майбутнє, а також представив склад Консультантів, серед яких слід згадати Зоріяна Гудзія та Степана Ревича (Nexia DK – партнер Проекту у 2015 році), Наталію Якібчук та Оксану Гайдукевич (Адвокатське Об’єднання «Павленко і Партнери» – партнер Проекту в 2016 році) та звичайно представників львівської команди «Купуймо Разом!» Людмилу Пшеницьку-Чалу та особисто Василя Масюка

MCH_6090 MCH_6131
 
 
Після Львову естафета перейшла до Києва – слово взяли учасники Проекту, які під керівництвом та опікою Матеуша Сагана протягом 2016-2017 років здобули необхідні знання та навики для започаткування самостійної діяльності в якості локальних Консультантів закупівельних груп. Перш за все, пан М. Саган спільно із Миколою Пархоменко (представник команди локальних Консультантів) презентували концепцію діяльності київського Центру Компетенцій заснованого на базі Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs], основні цілі та напрямки подальшого розвиgfyтку локальних Консультантів, можливості пропагування та поширення інформації про закупівельні групи серед українських підприємців та бізнес-об’єднань, а також бачення майбутнього пошуку клієнтів та осіб потенційно зацікавлених цією ідеєю. Далі з короткими презентаціями виступили інші Консультанти закупівельних груп. Лора Апасова розповіла про свій досвід із навчального тренінгу (представлення ідеї закупівельних груп) для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, проведеного спільно із паном М. Пархоменко наприкінці вересня 2017 року. Організатори тренінгу були задоволені виступом Консультантів закупівельних груп та запросили їх до подальшої співпраці в інших областях України. Лариса Самосьонок розповіла про свою активність спрямовану на поширення ідеї закупівельних груп – тут слід згадати презентацію під час бізнес-конференції «Схід-Експо 2017» та інформаційну зустріч з підприємцями з галузі ресторанного і готельного бізнесу у Кривому Розі. Детальну презентацію підготовив також Іван Сікора, який є ініціатором Партнерства «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ». Це партнерство є можливістю для виробників і переробників сільськогосподарської продукції отримати кращі умови закупівель та вийти на якісно новий рівень кооперації в аграрній сфері. Пан І. Сікора розповів про свою діяльність спрямовану на започаткування цієї закупівельної групи та прогрес який йому вдалось досягнути завдяки зустрічам та переговорам із потенційно зацікавленими підприємцями та фермерами.
MCH_6109 MCH_6736 MCH_6102

Окрім того, Консультанти поділилися своїм баченням подальшої праці задля поширення бізнес-моделі закупівельних груп в Україні, а також вказали на основні бар’єри на шляху її запровадження, серед яких слід згадати: недовіру до нових форм співпраці, короткострокове мислення, пасивність та інертність, непрозорість роботи малих і середніх підприємств, значна вага великих гравців на ринку, а також страх МСБ перед рейдерським захопленням чи проблемами з органами влади. Серед рішень цих проблем Консультанти підкреслили важливість персональних контактів з підприємцями та бізнес-об’єднаннями, необхідність навчання і консультативного супроводу, а також волонтерську діяльність Консультантів необхідну в умовах браку фінансових ресурсів на поширення ідеї закупівельних груп та підвищення інформованості МСБ про переваги та вигоди з використання цієї бізнес-моделі. На завершення польські координатори Проекту Томаш Будзяк і Матеуш Саган урочисто підписали декларацію, що представляє основні принципи діяльності Центрів Компетенцій закупівельних груп в Києві, після чого її також підписали всі присутні члени команди локальних Консультантів.

MCH_5946 MCH_6303

 

Після офіційної частини конференції та спільних фото на пам’ять, учасники перейшли до персональних дискусій в кулуарах. Підсумовуючи, можна з впевненістю ствердити, що підсумковий захід проекту «Купуймо Разом!» вдався на славу, а учасники отримали потужний запал і натхнення для подальшої діяльності для досягнення спільної мети! 

КОМАНДА ПРОЕКТУ МОЖЕ ІЗ ВПЕВНЕНІСТЮ ДИВИТИСЬ У МАЙБУТНЄ!


MCH_6588 MCH_6593

ЗВІТ у форматі pdf:


Повна галерея фотографій з конференції доступна за посиланням ТУТ!

 ***

Всі матеріали та презентації з конференції доступні на e-Learning платформі Проекту
(закладка “База Знань” -> папка “Підсумкова Конференція Проекту 4.12.2017”)


(Українська) 01.12.2017 – Третій Практичний Семінар для деревообробної та меблевої галузей (Львів)

ТРЕТІЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ДЕРЕВООБРОБНОЇ ТА МЕБЛЕВОЇ ГАЛУЗЕЙ

П’ятниця, 1 грудня 2017 року 
Готель Таурус, Конференц-Зала 2 (площа Князя Святослава 5, м. Львів)


Третій, завершуючий семінар присвячений закупівельним групам у деревообробній та меблевій галузях, відбувся у Львові 1 грудня 2017 року у готелі «Таурус». Захід провели експерти та консультанти Проекту Василь Масюк (Практика Управління), Наталія Якібчук та Оксана Гайдукевич (Адвокатське об’єднання «Павленко і Партнери») та Віталій Марич – ініціатор створення закупівельної групи «Асоціація лісопереробників та лісозаготівельників Львівщини». Цього разу семінар був дуже практичний і присвячений підготовці документів, необхідних для створення закупівельної групи у формі асоціації та для подання відповідного звернення до Антимонопольного Комітету.


Програма:


Презентація “Польський досвід для України:

Презентація “Процедура отримання дозволу на узгодженні дії від АМКУ. Підготовка документів для АМКУ:


Підсумок Третього Практичного Семінару:

www.rodynnifirmy.org.ua


Галерея:

2 3 1

(Українська) 28-30.11.2017 – Презентація «Купуймо Разом!» під час міжнародної агропромислової виставки “EuroAgro” 2017

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «КУПУЙМО РАЗОМ!» ПІД ЧАС МІЖНАРОДНОЇ АГРОПРОМИСЛОВОЇ ВИСТАВКИ “EUROAGRO” 2017  

28-30 листопада 2017 року   


28-30 листопада 2017 року у Львові (Виставковий центр «Південний – EXPO», Львів, вул. Щирецька 36) відбулась Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO».

Виставка відбувається вдруге та є яскравим прикладом співпраці 2-х країн (Польщі та України) в агропромисловому секторі. Організатори Kielce Targi S.A. (Польща) і ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна) об’єднали свої зусилля задля реалізації успішної та неординарної агропромислової події на теренах Західної України. 


Проект «Купуймо Разом!» був також активно представлений під час «EuroAGRO».

Так, зокрема, 28 листопада 2017 р. координатор Проекту «Купуймо Разом!» – Томаш Будзяк провів інформаційну зустріч/презентацію можливостей які відкривають закупівельні групи B2B у сфері агро для учасників виставки та експортерів із Польщі. Захід відбувся на інформаційному стенді Відділу Сприяння Торгівлі та Інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві

29 листопада 2017 р. операційний координатор Проекту «Купуймо Разом!» в Україні – Василь Масюк виступив з презентацією проекту «Купуймо Разом!», досвіду та досягнень пілотних закупівельних груп B2B в Україні для українських підприємців під час Конференції «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі». Також було представлено пропозицію створення закупівельної платформи для сфери агробізнесу – Партнерство «КУПУЄМО ТА РОЗВИВАЄМОСЯ РАЗОМ» ініціатором якого є Іван Сікора та було сформоване на основі напрацювань проекту «Купуймо Разом! 2.0».


Опис Партнерства (Іван Сікора):

 
pdf_download

Впродовж всієї виставки на стенді Відділу Сприяння Торгівлі та Інвестиціям Посольства Республіки Польща всі учасники виставки могли отримати інформаційні матеріали та публікації присвячені ідеї закупівельних груп та проекту «Купуймо Разом!» загалом, зокрема нові едиції підручників «Купуймо Разом!».


Галерея:

2 5
3 6
1 4

(Українська) 17.11.2017 – Презентація «Купуймо Разом!» на конференції ПРООН

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «КУПУЙМО РАЗОМ!» НА КОНФЕРЕНЦІЇ ПРООН   


17 листопада 2017 року в рамках ІІІ щорічної конференції проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», що проводиться Програмою розвитку ООН в Україні, відбулась презентація проекту «Купуймо Разом!». Презентацію провела локальний консультант закупівельних груп – Лора Апасова. Загалом в заході взяли участь представники 25-30 бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу. Під час презентації Пані Лора коротко представила ідею Проекту, користь закупівельних груп для бізнес-об’єднань та перспективи розвитку цієї бізнес-моделі в Україні. Окрім того учасникам заходу було анонсовано Підсумкову Конференцію Проекту , що відбудеться 4 грудня 2017 р. в Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs].
 
Щиро дякуємо Владлену Сисуну (координатор проекту ПРООН) за допомогу та підтримку!

Презентація:

 
pdf_download

Галерея:

IMG_1724 IMG_1709
IMG_1718 IMG_1701
IMG_0041 IMG_0160
IMG_0266 IMG_0268
IMG_0271 IMG_0272 

(Українська) 26.10.2017 – Четвертий Практичний Семінар (Київ)

ЧЕТВЕРТИЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР – ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ 

ПРОГРАМА ДЛЯ КОНСУЛЬТАНТІВ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП 

26 жовтня 2017 року  
Готель Президент, Конференц-Зал “Одеса” (вул. Госпітальна 12, м. Київ)


26 жовтня 2017 року в Києві відбувся останній, Четвертий Практичний Семінар в рамках проекту «Купуймо Разом! 2.0». Загалом впродовж двох днів в семінарі взяло участь понад 20 осіб, серед яких багато наших сталих та досвідчених учасників Проекту!
 
Під Практичного Семінару проводилась праця з майбутніми Консультантами Закупівельних Груп над новими інструментами Проекту, які власне зараз активно запроваджуються. Одним з основних є “синій посібник”, який є свого роду базою засобів для Лідерів та Консультантів Закупівельних Груп. Прем’єра цього посібника відбудеться під час Підсумкової Конференції, що відбудеться 4 грудня 2017 року. Також обговорено використання моделі Running Lean у створенні закупівельних груп.
 
Друга частина семінару була присвячена звіту та аналізу діяльності локальних Консультантів, які вже розпочали свою самостійну роботу у сфері закупівельних груп. Микола Пархоменко та Лора Апасова представили свій досвід з першого навчального тренінгу (27-28.09.2017) для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, організованого за ініціативи Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади». В майбутньому плануються наступні тренінги в інших містах України. Далі виступила Лариса Самосьонок та розповіла про свою участь в конференції «Схід-Експо 2017 (12-13.09.2017), під час якої провела презентацію Проекту «Купуймо Разом!» та представила підприємцям-учасникам ідею закупівельних груп та її використання в Україні. Окрім цього обговорено можливості консультантів та самих закупівельних груп в контексті Міжнародної агропромислової виставки «EuroAGRO», що відбулась 28-30 листопада 2017 року.
 
Наприкінці заходу інші учасники поділились своїм досвідом у сфері створюваних закупівельних груп та підготовлених бізнес-планів цих груп. Обговорено також підготовку до Підсумкової Конференції Проекту, всі організаційні моменти та медіа-план. Під час семінару представлено також польський проект закупівельної групи в галузі HoReCa, яка наразі планує свій прихід на український ринок та шукає партнерів по українській стороні. 

Користаючись з нагоди, хочемо ще раз нагадати Вам про найважливіший наш захід цього року – Підсумкову Конференцію Проекту «Купуймо Разом!» в 2015-2017 рр., яка відбудеться 4 грудня 2017 року в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs]. Всіх хто ще не встиг зареєструватись – ласкаво просимо!


Всі матеріали представлені впродовж практичного семінару опубліковані в базі знань на e-Learning платформі Проекту та доступні всім зареєстрованим учасникам. Не забувайте також про навчальну програму, цьогорічна едиція якої розпочалась на початку листопада 2017 року!


Відео матеріали представлені під час заходу доступні на нашому каналі на YouTube.
Заохочуємо також частіше відвідувати нашу інтернет-сторінку та сторінку Facebook.


У разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до Матеуша Сагана [mateusz.sagan@kupuimorazom.org.ua], який координує наших експертів та заходи в 2017 році.  

Галерея:

2017-10-26 10.20.43 2017-10-26 10.20.57 2017-10-26 10.21.08 2017-10-26 11.19.18
2017-10-26 11.32.57 2017-10-26 12.35.18 2017-10-26 14.21.47 2017-10-26 14.21.51

 

(Українська) 27-28.09.2017 – Тренінг Локальних Консультантів (Вінниця)


ЛОКАЛЬНІ КОНСУЛЬТАНТИ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП РОЗПОЧИНАЮТЬ САМОСТІЙНУ РОБОТУ В УКРАЇНІ! 


27-28 вересня у Вінниці Лора Апасова та Микола Пархоменко (учасники нашого Проекту та майбутні локальні консультанти) провели навчальний тренінг під час якого представили проект «Купуймо Разом!» та ідею закупівельних груп для підприємців та представників органів місцевого самоврядування Вінницької області. Захід відбувся в готелі «Optima» (вул. Київська, 50А м. Вінниця).

Тренінг був організований та проведений Вінницьким відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації ініціативи «Децентралізація Влади» [www.decentralization.gov.ua]. Головною метою ініціативи є навчання, передача передового досвіду у розбудові об’єднаних територіальних громад України у сфері міського самоврядування, індивідуального та колективного підприємництва для задоволення потреб та підвищення рівня життя громадян на місцях.

Програма тренінгу скрадалася із двох частин, перша із яких була присвячена безпосередньо представленню інформації про проект «Купуймо Разом!» та польського досвіду зі створення та діяльності закупівельних груп, їх форм та моделей діяльності. Друга частина, натомість, передбачала практичну роботу зі створення бізнес-моделі закупівельної групи кожною із двох команд, на які були поділені учасники тренінгу, а також ознайомлення учасників із технікою ведення переговорів із постачальниками.

За попередньою реєстрацією у тренінгу мало б взяти участь понад 20 осіб – підприємців та представників місцевого самоврядування із Вінницької області, проте через надзвичайну ситуацію в області (вибухи складу боєприпасів у Калинівці та перекриття руху) – лише половина зареєстрованих учасників була присутня на заході. Незважаючи на меншу кількість учасників, а можливо саме через це, активність присутніх була дуже високою. Тренінг викликав інтерес учасників, оскільки всі без винятку активно брали участь, задавали запитання, обговорювали та вели діалог, виконували практичні завдання. Зі слів учасників тема закупівельних груп є новою, цікавою, актуальною та реальною для втілення в життя в Україні. 

На початку тренінгу Консультанти нашого Проекту зібрали запитання від учасників, що появились ще перед заходом. Серед найцікавіших варто зазначити:

 1. Чому в Україні немає закупівельних груп? Чому у нас це не працює?
 2. Як організувати закупівельну групу? Як допомогти виробникам?
 3. Як функціонують закупівельні групи?
 4. Який досвід Польщі?
 5. Як це може допомогти розвитку громад?
 6. Як це може допомогти підприємцям?
 7. Як це може допомогти розвитку державно-приватного партнерства?

Впродовж тренінгу представники нашого Проекту спеціально виділили час і постарались відповісти на поставлені запитання та пояснити спірні або незрозумілі пункти.


Презентація:


Цікавим було те, що на початку заходу деякі представники місцевого самоврядування були скептично налаштовані щодо можливості організації підприємців на певні спільні дії, проте вже наприкінці тренінгу вони змінили свою думку, і сказали, що саме тренінг і надана інформація змінили їхнє ставлення до можливості створення закупівельних груп в Україні. Окрім того учасники погодилися, що якби члени їхніх громад мали можливість взяти участь в такому тренінгу і отримали відповідну інформацію, дуже ймовірно, що вони б також змінили свою думку і були б більше зацікавленими у співпраці один з одним. На питання: «Чи прийняли б учасники тренінгу безпосередню участь у закупівельній групі?» – усі відповіли «ТАК», що є дуже цінним результат даного пілотного заходу. 
 
Варто також відмітити відкритість учасників до тематики, обговорення та участі у практичному завданні, а саме створення моделі закупівельної групи. Під час підготовки дві групи учасників працювали самостійно, із супроводом та консультуванням кожного із тренерів. Лідери кожної з груп виступили з презентацією своєї моделі закупівельної групи, під час якої продемонстрували свою обізнаність як у темі (чим група збирається займатися), так і власне у побудові бізнес-моделі. 
 
Підсумовуючи дводенний тренінг, можна із впевненістю сказати, що інформація про діяльність закупівельних груп, про їх потенціал, методи організації, функціонування та керування ними донесені до учасників тренінгу у повній мірі. Представлена інформація була позитивно сприйнята учасниками, які безперечно використають отримані знання та навички на практиці у реальних ініціативах на місцевому рівні. 
 
Для покращення ефекту проведеного тренінгу – організаторам та учасникам заходу передано необхідні навчальні матеріали та представлено всі засоби «Купуймо Разом!» доступні онлайн. Після успішного завершення першого тренінгу Консультанти нашого Проекту отримали пропозицію провести подібний захід для більш широкого кола людей у Вінниці орієнтовно наприкінці року, що говорить про важливість цієї теми та інтерес, який нам вдалося викликати.
 
Важливий коментар учасників до організатора: “КУПУЙМО РАЗОМ! – це перший практичний тренінг, який має актуальне застосування в порівнянні з попередніми, що проводилися. Давайте проводити таких більше!”

*Установа «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС) є недержавною неприбутковою організацією створеною для сприяння зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Головним завданням ЦРМС спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України є підтримка реалізації регіональної політики та реформи децентралізації. Установа була заснована в 2016 році, а для збільшення ефективності створено 24 відокремлені підрозділи ЦРМС – регіональні центри (РЦ). РЦ на постійній основі надаються підтримку органам місцевого самоврядування (об’єднаним територіальним громадам, місцевим органам виконавчої влади та неурядовим організаціям). ЦРМС і РЦ фінансується Програмою «U-LEAD з Європою», ініційованою Європейським Союзом та країнами-членами, а також Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)


 Галерея:

   

 

(Українська) 7-8.09.2017 – Третій Практичний Семінар (Київ)

ТРЕТІЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР – ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ 

ПРОГРАМА ДЛЯ КОНСУЛЬТАНТІВ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП 

7-8 вересня 2017 року  
Києво-Могилянська Бізнес Школа [kmbs] (вул. Волоська 8/5, м. Київ) 


7-8 вересня 2017 року в Києві відбувся Третій Практичний Семінар  в рамках проекту «Купуймо Разом! 2.0». Загалом впродовж двох днів в семінарі взяло участь понад 20 осіб, серед яких багато наших сталих та досвідчених учасників!
 
Першого дня (7 вересня) ми працювали з майбутніми Консультантами Закупівельних Груп над бізнес-моделлю їхньої подальшої діяльності в Україні. Цей день заходу був насичений інтенсивними дискусіями, результатом яких було створення попереднього плану/схеми бізнес-моделі, яка буде доопрацьована і за декілька днів ми надішлемо всім учасникам. У форматі дискусій ми також працювали над загальною стратегією «Купуймо Разом!» після 2017 року. Нам вдалось започаткувати основи, які будуть широко використовуватись в подальшій комунікації.
 
Другий день (8 вересня) був присвячений роботі над стратегією та моделлю діяльності Центрів Компетенцій Закупівельних Груп. Найближчим часом буде допрацьований документ, який також буде опублікований та поширений серед учасників Проекту. Окрім того ми обговорили всі матеріали над якими в даний час ми спільно з Вами працюємо, включно зі заохочувальною листівкою з інформацією про закупівельні групи та останнім виданням інформаційного листка Проекту. Під час семінару розпочато також підготовку до Підсумкової Конференції Проекту, що відбудеться 29 листопада 2017 року в Києві. На завершення другого дня Практичного Семінару появився ряд ідей щодо нашої праці в 2017 році та Ваших очікувань від проекту «Купуймо Разом!» загалом. Всі Ваші ініціативи, коментарі та зауваження наш експерт Матеуш Саган зібрав та переказав команді Проекту. Ми надалі працюватимемо щоб виправдати Ваші сподівання!
 
Користаючись з нагоди хочемо нагадати Вам найважливіші справи які ми маємо підготовити в найближчий час, а для цього нам потрібна Ваша підтримка. Саме тому просимо кожного з Вас:
 1. Написати принаймні одну статтю для розміщення у наших медіа-ресурсах на тему закупівельних груп – наприклад звіт про семінар, зустрічі, що відбувається і т.д.;
 2. Підготовитись до виступу на Підсумковій Конференції з історією успіху – що саме ми можемо представити?
 3. Підготовити власну презентацію на тему закупівельних груп;
 4. Хто прагне бути в Центрі Компетенцій – підготуйте біографії для публікації;
 5. Задуматись та запропонувати список гостей для запрошення на Підсумкову Конференцію.

Найближчі заплановані заходи (всі деталі та реєстрація – згодом): 
 • 19 жовтня – четвертий та останній Практичний Семінар в Києві;
 • 29 листопада – Підсумкова Конференція в Києві. 

Всі матеріали представлені впродовж двох днів практичного семінару опубліковані в базі знань на e-Learning платформі Проекту та доступні всім зареєстрованим учасникам:

 

Відео матеріали представлені під час заходу доступні на нашому каналі на YouTube.
Заохочуємо також частіше відвідувати нашу інтернет-сторінку та сторінку Facebook.


У разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до Матеуша Сагана [mateusz.sagan@kupuimorazom.org.ua], який координує наших експертів та заходи в 2017 році.  

Галерея:

2017-09-07 11.46.21 2017-09-07 12.02.10 2017-09-07 12.02.13 2017-09-07 12.38.22
2017-09-07 12.38.31 2017-09-07 13.18.19 2017-09-08 09.56.14 2017-09-08 09.56.28

 

(Українська) 6-7.07.2017 – Другий Практичний Семінар (Київ)

ДРУГИЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР – ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ 

ПРОГРАМА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ТА БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ 

6-7 липня 2017 року  
Києво-Могилянська Бізнес Школа [kmbs] (вул. Волоська 8/5, м. Київ) 


6-7 липня 2017 року в Києві відбувся Другий Практичний Семінар в рамках проекту «Купуймо Разом! 2.0». Цей захід продовжив ключову фазу нашого Проекту – едицію 2017 року, а саме Програму для Підприємців та Бізнес-Об’єднань. Впродовж 2 днів в практичному семінарі взяло участь понад 30 осіб, серед яких дехто з нами вже третій рік поспіль! Щиро дякуємо всім присутнім!
 
Першого дня (6 липня) представлено польський досвід закупівельних груп та головні помилки у цій сфері, а також юридичні аспекти створення закупівельних груп в Україні. Учасники довідались про 10 найважливіших причин чому варто започатковувати закупівельні групи (деталі нижче). Потім ми детально пройшли через процес створення закупівельної групи в режимі “крок за кроком”, поставили ключові запитання та обговорили всі етапи започаткування групи. Сподіваємось, що впродовж першого дня нам вдалось надихнути учасників на створення нових закупівельних груп та пояснити як це реалізувати на практиці.

 
10 головних причин, чому варто започатковувати закупівельну групу:
 1. Кращі умови закупівель – ціни та умови оплати;
 2. Розподіл фінансового результату закупівельної групи – участь у частці;
 3. Одна прозора знижка для всіх учасників закупівельної групи (малі отримують найбільше);
 4. Ефект масштабу – бонуси, маркетинговий бюджет – більший може більше;
 5. Централізація процесу переговорів з постачальниками – розмовляє та веде переговори Центр, а не кожна фірма окремо;
 6. Фінансова знижка – Центр маючи власний кредит в банку, може приймати від учасників такі можливості знижки, які вони самі не можуть використати;
 7. Можливість отримання територіальної ексклюзивності;
 8. Централізований маркетинг: спільний асортимент, спільний каталог, спільна марка, спільні зусилля продажів;
 9. Спільна і централізована логістика – центральний склад, закупівлі, управління складом, свій власний прямий імпорт з ЄС/Азії;
 10. Професіоналізм власної фірми та ринку.
 
Другий день (7 липня) ми розпочали з, мабуть, найважливішого м’якого елементу, який присутній при створенні закупівельної групи – довіри. Обговорили чим є довіра, які 4 головні елементи та 12 правил довіри, а також дискутували про те що відбувається в бізнесі коли довіра росте, а коли спадає. Окрім того ми говорили про “розумну довіру”, її правила, питання які варто собі задати та її ролі у веденні бізнесу. Пригадали цитату Томаса Фрідмана: „Піднеси рівень довіри в цій групі, фірмі чи суспільстві, і стануться лише добрі речі”. Під час семінару ми також провели рольову гру, в якій розіграли сценарій створення закупівельної групи в галузі канцтоварів в Україні. Учасники, які бажали взяти участь відіграли ролі лідера групи, фірм які хочуть приєднатись до групи, роль постачальника, а решта слідкувала за процесом. Досить швидко ми побачили наскільки різним є підхід до ролей, очікування учасників, цілі окремих зацікавлених сторін та які комунікаційні проблеми можуть виникнути в процесі. Сподіваємось, що гра показала які виклики повстануть під час створення закупівельних груп, незалежно від ролі учасника (Лідер чи Консультант). Під кінець другого дня – появилося безліч ідей, щодо нашої подальшої праці в 2017 році та головних очікувань від Проекту. Всі думки зібрані нашим експертом Матеушом Саганом, який і надалі модеруватиме наступні семінари та комунікацію учасників.

Всі матеріали представлені впродовж двох днів практичного семінару опубліковані в базі знань на e-Learning платформі Проекту та доступні всім зареєстрованим учасникам:

 

Відео матеріали представлені під час заходу доступні на нашому каналі на YouTube.
Заохочуємо також частіше відвідувати нашу інтернет-сторінку та сторінку Facebook.


Календар найближчих заходів запланованих в рамках Проекту
 • 20 липня – Вебінар “Використання інструментів фінансової підтримки” спільно з Кредобанком;
 • 3 серпня – Вебінар “Співпраця з постачальниками в процесі створення закупівельної групи”;
 • 17 серпня – Вебінар “План праці та інструменти консультантів закупівельних груп”;
 • 31 серпня – Вебінар “Київський Центр Компетенції закупівельних груп на 2017-2018 рр.”;
 • 14 вересня – Вебінар;
 • Вересень – Третій Практичний Семінар (Львів ІІІ);
 • 28-29 вересня – Третій Практичний Семінар (Київ ІІІ);
 • 29 листопада – Підсумкова Конференція (Київ);
Згідно з пропозицією учасників ми перевіримо можливість проведення Практичного Семінару раніше в вересні. Про реєстрацію на вказані заходи буде повідомлено заздалегідь. 
 
У разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до Матеуша Сагана [mateusz.sagan@kupuimorazom.org.ua], який координує наших експертів та заходи в 2017 році.  

Галерея:

2017-07-06 10.02.03 2017-07-06 10.01.52 2017-07-06 10.02.13 2017-07-06 10.02.35
2017-07-06 10.05.15 2017-07-06 15.00.04 2017-07-06 10.05.27 19731957_1357625537686851_808438589650033745_n
2017-07-07 12.14.55 2017-07-07 12.29.08 2017-07-07 12.29.22 2017-07-07 12.30.27
2017-07-07 12.29.52 2017-07-07 12.46.00 2017-07-07 13.45.12 19665657_1357625577686847_112880323666306249_n

 

(Українська) 6-7.06.2017 – Перший Практичний Семінар (Київ)

ПЕРШИЙ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР – ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ 

ПРОГРАМА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ТА БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ 

Вівторок-Середа, 6-7 червня 2017 року  

Києво-Могилянська Бізнес Школа [kmbs] (вул. Волоська 8/5, м. Київ)
 
Готель Президент (вул. Госпітальна 12, м. Київ)


6-7 червня 2017 року в Києві відбувся Перший Практичний Семінар в рамках проекту «Купуймо Разом! 2.0». Цей захід офіційно розпочав ключову фазу нашого Проекту – едицію 2017 року, а саме Програму для Підприємців та Бізнес-Об’єднань. Впродовж 2 днів в практичному семінарі взяло участь понад 40 осіб, серед яких дехто з нами вже третій рік поспіль. Щиро дякуємо всім присутнім!
 
Першого дня (6 червня) представлено ідеологію закупівельних груп та найкращу практику їх створення в Польщі та країнах західної Європи. Ми раді що в заході взяло участь багато нових учасників, які познайомились з цією темою. Сподіваємось, що нам вдалось надихнути Вас та спонукати до використання європейського досвіду в Ваших підприємствах та бізнес-об’єднаннях для власного розвитку та суспільного блага.
 
Другий день (7 червня) був присвячений практичному підходу до створення закупівельних груп, обговорено графік роботи запланованої на 2017 рік, а також уточнено роль Локальних Асистентів Закупівельних Груп (кандидатів на консультантів), які в майбутньому будуть розвивати та поширювати ідею закупівельних груп в Україні. Під час семінару була представлена створювана закупівельна група під керівництвом фірми Бюрократ з Києва, показано використану бізнес-модель, обговорено проблеми та виклики які виникли на шляху створення Групи. Для багатьох учасників це був дуже цінна інформація та досвід. Вболіваємо та підтримуємо Бюрократ на їхньому шляху до започаткування закупівельної групи. Впродовж семінару появилось безліч ідей та сподівань щодо подальшої праці в 2017 році. Всі уваги, ідеї та поради зібрав наш експерт Матеуш Саган, який модеруватиме наступні практичні семінари.

Всі матеріали представлені впродовж двох днів практичного семінару будуть невдовзі опубліковані в базі знань на e-Learning платформі Проекту та будуть доступні всім зареєстрованим учасникам:

 

Відео матеріали представлені під час заходу доступні на нашому каналі на YouTube.
Заохочуємо також частіше відвідувати нашу інтернет-сторінку та сторінку Facebook.


Наступний Практичний Семінар відбудеться 6-7 липня в Києво-Могилянській бізнес-школі [kmbs] (вул. Волоська 8/5). Захід проведе Матеуш Саган. Про початок реєстрації ми повідомимо Вас згодом!
 
У разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до Матеуша Сагана [mateusz.sagan@kupuimorazom.org.ua], який координує наших експертів та заходи в 2017 році.  

Галерея:

2017-06-06 09.28.35 2017-06-06 09.28.15 2017-06-06 09.28.48 HDR 2017-06-06 09.29.04
2017-06-06 09.29.21 2017-06-06 11.43.32 HDR 2017-06-06 11.43.34 2017-06-07 09.52.22
2017-06-07 09.52.46 2017-06-07 09.54.11 2017-06-07 10.06.07 2017-06-07 10.28.37
2017-06-07 10.28.44 2017-06-07 13.32.39 2017-06-07 13.37.09 2017-06-07 14.02.38